Lovelywholesale WW
Norton [CPS] WW
Reklam
Logitech Many Geos
PeersTV WW
Glasseslit WW
Kaspersky Many GEOs
Roselinlin WW
Tidebuy WW
  • Toyzz Shop TR
  • Reklam
  • Trainline WW
  • Whatwears WW
1950 YILINDAN 2000 YILINA KIBRIS’IN ACI VE GERÇEK TARİHİ (...
Reklam
Pamukkale Turizm
Redmagic WW

1950 YILINDAN 2000 YILINA KIBRIS'IN ACI VE GERÇEK TARİHİ ( RUMLARIN KIBRIS'TA YAPTIĞI TÜRK SOYKIRIMI )

Kıbrıs bu gün 2021’e geldiğimizde Türkiye için çok önemli, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti her ne kadar dünyada tanınmasa da ve bir devlette olsa, sonuç itibariyle Türkiye için adeta bir ileri karakol, Türkiye’nin mavi vatandaki haklarının savunulmasında bir yakın güvenlik parçası olduğunu söyleyebiliriz Kıbrıs için.

07 Nisan 2021 - 06:15
Reklam
Holapick WW
TVC-mall WW
360TotalSecurity WW

Son 40 – 50 yılda Türkiye'nin ve dünyanın en önemli gündem maddelerinden bir tanesini oluşturuyor Kıbrıs. Yabancılar gerçekten uzak olarak bu adayı Türkiye’nin bir işgali olarak görüyor ve biliyorlar. Biz asıl gerçeği, Yunanistan desteğindeki Rumların burada bir Türk soykırımına kalkıştıklarını ve adada Türkleri katlederek önce Türksüz bir Rum devleti kurmayı ve sonrada Yunanistan’a ilhak olmayı kalleşçe yöntemler ile amaçladıklarını bir türlü dünyaya anlatamadık, anlatmaya da pek çalışmadık.

 Gelinen noktada bu gün ve özellikle son 20 yıldır bu kalleş kesim Güney Kıbrıs Rum Kesimi Avrupa’nın her türlü desteğini alıyor. Fakat asıl mağdur olan ve Avrupa tarafından ödüllendirilen kesim Rumlar tarafından soykırıma uğrayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devletinin vatandaşlarının ise yanında sadece ve sadece Türkiye var. Asıl mağdurun yanında sadece Türkiye yer alıyor.

 Bu çifte standart, bu adiliyetsiz tavır ve bu başıbozuk karar, sözde medeni Avrupa’nın ne kadar boş ve yanlı politikalara, kalleş politikalara destek verip ve kendisinin de sahip olduğunun adeta bir göstergesi. Ülkemizdeki bazı siyasiler ve bazı siyasi partiler işte bu barbar Avrupa’nın bir üyesi olmaya çalışıyor. Bu barbar Avrupa’nın sömürücü birliğinin içerisine girmenin politikasını yapıyor. 

 Adaletsizin yanında duran veya adaletsizlerin ortamına katılan adaletli olabilir mi? Bu politikaya sahip olanlar bu soruyu yanıtlayabilirler mi?

 Gelinen noktada 2021 de ve bu belgeselin yayınlanmış olduğu 1999’da geçmişin, 1950’li, 1960’lı, 1970’li Türk soykırımının Rumlar tarafından yapıldığı ve o gün o yaptıklarının adeta ödüllendirildiği bu günlerde o zaman ki Türk kanının oluk oluk akıtıldığı o olayları Türk hafızasındaki herkes unuttu. Peki ya biz, zaman içerisinde o günleri bilen ve ölen kuşaklardan sonra, bu günkü biz geriye kalanlar ve bu gün o günleri hiç yaşamadan doğanlar o günkü gerçekleri iyi biliyor muyuz? Biz 2000’li yılların başında Kıbrıs’ın son 50 yılı konusunda neyi ve neleri biliyoruz?

 Özellikle bugün ülkeyi yönetme noktasına gelen genç kuşaklar Türkiye’nin Kıbrıs konusunda nerelerden geçtiğini ve yaşamış olduğu gerçeklerin hiç birisini üzülerek görüyoruz ki hiç bilmiyorlar.

 Biz’de bu acı gerçekle, Türk ulusunun o gün Kıbrıs’ta yaşayan fertlerinin yaşamış oldukları acı gerçeklerin bundan 20 küsur yıl önce gerçekleştirilmiş bu harika belgesel çalışmasıyla ortaya koyalım istedik.

Reklam
Edrawsoft WW

 Bu harika çalışmada ve bu gerçeklerin kayıtlanmasının gerçekleştirilmiş olduğu bu çalışmada emeği geçenlere, başta Mehmet Ali Birand’a ve 32. Gün Ekibine çok teşekkür ediyoruz.

 2000’li Yıllara girerken Kıbrıs’ın 1950 den o tarihe kadar ki son 50 yılının gerçeklerini, birlikte izleyelim ve özellikle genç kuşakların izlemesi için paylaşıl ve onlarla paylaşmaya özen gösterelim, 3 saatte Kıbrıs gerçeklerini öğren, ( süre 2 saat 43 dakika );

 

 

 

Kaynak; 32. Gün Arşivi Youtube Kanalı

Italojewerly WW
Tbdress WW

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Dresslily WW
IOScout WW
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BEŞİKTAŞ'TA BÜYÜK TRANSFER ÇALIŞMALARI
BEŞİKTAŞ'TA BÜYÜK TRANSFER ÇALIŞMALARI
TURKUAZ IŞIK PANDEMİ KISITLAMALARI KALKMASI SONRASI PROPAGANDA ÇALIŞMALARINI ARTTIRDI
TURKUAZ IŞIK PANDEMİ KISITLAMALARI KALKMASI SONRASI PROPAGANDA...