300 kg ağırlığında, % 92 engelli fakat engelli maaşı alamıyor

300 kg ağırlığında, % 92 engelli fakat engelli maaşı alamıyor

Samsunun Havza ilçesinde yaşayan Metin Elibol 300 Kg ve yüzde 92 Engelli fakat kendisine Engelli Maaşı bağlanmıyor.

02 Ekim 2017 - 01:46

 

 Samsun'da yaşayan 300 kilo ağırlığındaki obezite hastası yatalak Metin Elibol'a engelli maaşı bağlanmıyor.  

Samsun'da yaşayan 300 kg. ve yüzde 92 engelli 54 yaşındaki Metin Elibol, aşırı kilolarından dolayı yataktan kalkamıyor ve kendisini engelli maaşının bağlanmasını istiyor.

Havza ilçesinde yaşayan 300 kilo ağırlığındaki Metin Elibol, tuvalet ihtiyacını bile ancak bezlenerek giderebiliyor. Bunlarla beraber aynı zamanda KOAH, astım, kalp yetmezliği, obezite hastası olan Elibol, nefes alabilmek için ise sürekli solunum cihazı kullanıyor. Yüzde 92 engelli raporu bulunan Elibol, engelli maaşının bağlanmasını istiyor ve bekliyor.

Kilo ve hastalığından dolayı yatağından kalkamayan Metin Elibol, "Ben yatalağım. Yüzde 92 de ağır engelli raporum var. Engelli maaşım bağlanmıyor. Oğlum bakım paramı alıyor diye benim engelli maaşım bağlanmıyor. Evde 7 nüfus var. Dolabımız bomboş. Yetkililerden yardım bekliyorum. Sesimi duyurmak istiyorum. 300 kg. geliyorum. Yerimden kalkamıyorum. KOAH, tansiyon, obez, solunum yetmezliği ve  aynı zamanda da kalp hastasıyım. Engelli maaşımın bağlanmasını istiyorum." dedi.

Elibol, "Fenalaştığım ve kendimi kaybettiğim zaman obez ambulansı almaya geliyor. Benim için ayrıca özel bir branda da yaptılar, itfaiyeciler geliyor beni çıkarmaya ve brandayla evden indiriyorlar. Tuvalete gidemiyorum, bezleniyorum, bakımımla çocuklarım ilgileniyor, bakım paramı oğlum alıyor. O da o parayla kendini geçindiriyor. Bakkala borcum var, belediyeden arada un veriyorlar, elektrik su borcum var. Geçmişte bir iftira attılar bana ve bunun sonucunda 7 ay cezaevinde yattım, sonra dava görüldükten sona beraatimle sonuçladı. Astım ile KOAH hastalığından ve kullandığım ilaçlardan aşırı kilo alıyorum. Fazla yemek yemiyorum" sözleri ile durumunu aözetledi.

Daha önce bir olaydan cezaevine girip yargılanan Elibol, dava sonucunda beraat etmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞEHİTKAMİL İLÇE BAŞKANI DEVECİ MAZBATASINI ALDI
ŞEHİTKAMİL İLÇE BAŞKANI DEVECİ MAZBATASINI ALDI
BERAT ZİNCİRİN PATRONU EKONOMİYİ DEĞERLENDİRDİ
BERAT ZİNCİRİN PATRONU EKONOMİYİ DEĞERLENDİRDİ