Reklam
37 BİN KUZU ANNELERİYLE BULUŞTU
Reklam
Pamukkale Turizm

37 BİN KUZU ANNELERİYLE BULUŞTU

Koronavirüs salgınının hayatı olumsuz etkilediği 2020 yılının sona ermesine az bir süre kala Şanlıurfa Ceylanpınar’dan görüntüler insanlığa umut oldu. Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde yer alan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne ( TİGEM ) bağlı merkezde üreyen 37 bin 200 kuzunun anneleriyle buluşması sıcak sahnelerin yaşanmasına neden oldu. İşte o görüntüler,…

06 Ocak 2021 - 07:53

 

 

Şanlıurfa Ceylanpınar’da yer alan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne ( TİGEM ) bağlı Ceylanpınar İşletme Müdürlüğünde 13 merkezde üreyen 37 bin 200 kuzu, 35 bin anneleriyle bir araya geldi. Koronavirüs salgınıyla hayatın tamamen olumsuz etkilendiği 2020 yılının bitmesine az bir süre kala TİGEM’DE üremesi gerçekleştirilmiş olan kuzuların, annelerinin sesini duyup koşması çok sıcak görüntüler ortaya çıkardı. Kapılar açıldıktan sonra annelerine koşan kuzular, binlerce koyun arasından kendi annelerini bulmaya çalıştı. Binlerce koyunun arasından annesinin sesini tanıyıp bulmuş olan kuzular, annelerinden süt emip yanlarından ayrılmadı.

Şanlıurfa Ceylanpınar Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne ( TİGEM ) e bağlı Tarım İşletmeleri Müdürlüğündeki Güzelyurt1 – Karataş Güzelyurt2 – Hemidaş - Şenkuyu – Yeniağıl - Aşağı Güzelyat – Gümüşsu – Kazıktepe - Yukarı Güzelyat - Mehmet Ağa – Mengalan ve Seyrantepe merkezlerinde 2020 yılında 35 bin koyuna koç katılımı gerçekleştirilerek 37 bin 200 kuzunun doğması planlandı ve doğumu gerçekleştirildi. Bu merkezler içinde 2021 yılı içerisinde 4 bin ton süt üretimi gerçekleştirilmesi hedefleniyor. İşletmelerde bulunan küçükbaş hayvan sayısı toplamda 100 bini geçiyor. 

 

Kaynak; İhlas Haber Ajansı Youtube Kanalı - 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BARIŞ MANÇO KİMDİR
BARIŞ MANÇO KİMDİR
ADANA TANITIMI VE ADANA’DA GEZİLİP GÖRÜLECEK YERLER
ADANA TANITIMI VE ADANA’DA GEZİLİP GÖRÜLECEK YERLER