ALİYEV’DEN YUNAN’A KARŞI TÜRKİYE’YE ŞARTSIZ KOŞULSUZ TAM...

ALİYEV'DEN YUNAN'A KARŞI TÜRKİYE'YE ŞARTSIZ KOŞULSUZ TAM DESTEK / TÜRKİYE'NİN DAİMA YANINDAYIZ

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev Türkiye’ye karşı hasmane ve düşmanca tutum sergileyen Yunanistan'ı açık ve net bir şekilde eleştirdi ve bunu Yunanistan Büyükelçisinin yüzüne söyledi!

03 Eylül 2020 - 08:58 - Güncelleme: 03 Eylül 2020 - 09:05

İlham Aliyev, Doğu Akdeniz Türkiye’nin icra etmiş olduğu keşif hareketleri de dahil olmak üzere Türkiye'yi her konuda desteklediklerini söylemekle beraber aynı zamanda Ermenistan, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi arasında gerçekleştirilen askeri işbirliğinden çok büyük rahatsızlık duyduklarını söyledi.

 Yunan Elçi ile konuşmasında Türkiye ve Yunanistan arasında yaşanan Doğu Akdeniz'deki gerginliğe de yer veren Aliyev;

" Türkiye bizim sadece dostumuz ve ortağımız değil, aynı kardeş ülke olduğu sır değil. Türkiye'yi hiçbir tereddüt yaşamadan destekliyoruz ve her zamanda destekleyeceğiz. Biz aynı zamanda Türk kardeşlerimizden de aynı desteği görüyoruz. Onlarda bizim onları desteklediğimiz gibi Azerbaycan'ı her konuda destekliyor, biz de onları Doğu Akdeniz'deki icra ettikleri keşif çalışmaları dahil her konuda her zaman destekliyoruz.

Tutumumuzu açık ve net olarak sizin bilmenizi istiyorum. Bu durum talimatımla Azerbaycan hükümetince resmen açıklandı. Türkiye bizim içim hem dost hem de kardeş bir ülkedir. Bu nedenle biz her konuda onların yanındayız. Sizinle konuşmamızda söz edilecek olumlu bir şey bulmak istiyorum ama bulamıyorum. Mevcut Yunan hükümetinin, önceki hükümetin Azerbaycan'a politikasını tekrar gözden geçirmesini  umut ediyoruz, " dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İŞTE TÜRKİYE'DE İLLERİN KOVİD-19 DURUMU
İŞTE TÜRKİYE'DE İLLERİN KOVİD-19 DURUMU
CHP’Lİ YARKADAŞ ERKEN SEÇİM İÇİN TARİH VERDİ
CHP’Lİ YARKADAŞ ERKEN SEÇİM İÇİN TARİH VERDİ