Reklam
AMERİKA 1999 UN İLK AYLARINDA HEM APO’YU, HEMDE FETO’YU ALDI
Reklam
Pamukkale Turizm

AMERİKA 1999 UN İLK AYLARINDA HEM APO'YU, HEMDE FETO'YU ALDI

Eski Genel Kurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ’dan çarpıcı açıklama; ‘’ ABD Aslında pkk terör örgütünün ele başısı apoyu Türkiye’ye vermekle apoyu vermiş olmadı bana göre aldı, keza ardından fetoyu da 1 ay sonra Türkiye’den aldı, ‘’ dedi. Kafa karıştıran açıklamaya şöyle netlik kazandırdı.

01 Ağustos 2020 - 22:24 - Güncelleme: 02 Ağustos 2020 - 00:02

Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Haber Globalde Erdoğan Aktaş'ın sunmuş olduğu Eşit Ağırlık Programında ‘’ 1999 Yılının Şubat ayında biliyorsunuz Abdullah Öcalan Türkiye'ye teslim edildi ve Mart ayında da Fethullah Gülen rahatsızlığından dolayı ABD'ye gitti ve orada kaldı, ‘’ dedi.

 Başbuğ’un bu söyleminden sonra kendisine yönetilen " Bu söyleminize göre ABD, Öcalan'ı Türkiye’ye verip Türkiye’den Gülen'i mi aldı, " diyorsunuz sorusuna; Çok net bir biçimde ‘’ Aslında Amerika ikisini de aldı, " dedi.

 Şöyle açıklık getirdi bu söylemine; ‘’ Öcalan Türkiye’ye teslim edildiği ana kadar öncelik Suriye’nin ve dolaylı da Rusya’nın kontrolünde idi, daha doğrusu pkk terör örgütü tamda bu durumdaydı. Öcalan’ın Türkiye’ye verilmesi ile ABD, öcalan sonraki pkk terör örgütünün ondan sonra gelen yöneticilerini yani pkk yı Öcalansız vaziyette Suriye ve Rusya’nın kontrolünden çıkartıp kendi kontrolüne almış oldu. Öcalan’ın Türkiye’ye tesliminden 1 ay sonrada feto ABD ye gitmiş oldu, ‘’ diyerek çok önemli bir detayı kamuoyunun gözleri önüne serdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AYLİN KONTANTE KİMDİR? AYLİN KONTANTE NERELİ?
AYLİN KONTANTE KİMDİR? AYLİN KONTANTE NERELİ?
ÇELİK BİLEK LAKAPLI TÜRK KIZI 6 KEZ DÜNYA BİLEK GÜREŞİ ŞAMPİYONU OLDU
ÇELİK BİLEK LAKAPLI TÜRK KIZI 6 KEZ DÜNYA BİLEK GÜREŞİ...