Lovelywholesale WW
Norton [CPS] WW
Reklam
Logitech Many Geos
PeersTV WW
Glasseslit WW
Kaspersky Many GEOs
Roselinlin WW
Tidebuy WW
  • Toyzz Shop TR
  • Reklam
  • Trainline WW
  • Whatwears WW
AMERİKA ŞEHİR HAYATINDAN KAÇIP BURDUR’A YERLEŞTİ
Reklam
Pamukkale Turizm
Redmagic WW

AMERİKA ŞEHİR HAYATINDAN KAÇIP BURDUR'A YERLEŞTİ

Amerika'dan yola çıkıp Burdur'a yerleşti Aynur Ece Onur. Yaşamında şahit olmuş olduğu meydana gelen ölümlerin ardından 180 derece hayatı değişen Aynur, doğumuna çok kısa bir zaman kala kaybetmiş olduğu kızını ve köye göç hikayesini, susuz tarım işine girmesini ve bu konudaki deneyimlerini bizlerle paylaştı.

27 Şubat 2021 - 18:53 - Güncelleme: 10 Ekim 2021 - 22:59
Reklam
Holapick WW
TVC-mall WW
360TotalSecurity WW

Aynur Ece, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Bursla gitmiş olduğu Amerika'da yüksek lisansla başlayıp, akabinde doktorasını yapmış. Askeri antropoloji alanında kitap yazarak, Indiana Üniversitesi'nde dersler vermiş olduğu ve çeşitli ödüllere layık görüldüğü esnada çevresinde art arda dönüm noktaları yaşamış.

Dedesini kaybetmesi sonucu Burdur'da dede evine dönmüş olan Aynur'un köy yaşamındaki görmüş oldukları, kendisini sorgulamaya yöneltmiş. Eğitim alanında ABD'de birçok dal ve konuda ödüller alıyorken, köklerinin olduğu ve yaşadığı köydeki okul ise kapanmıştı.

Türkiye'de önce İstanbul'a dönüş yapan Aynur, doğumuna çok kısa bir süre kala kızını kaybetmiş. İstanbul'dayken kendisine " Ben kızımı doğumundan sonra burada değil doğanın içinde yaşatmak istiyorum, " diye söyleyen konuğumuz, doğumu öncesi kızını kaybetmesinin ardından ona yaşatmayı düşlemiş olduğu yaşamı onun için kendisi yaşamayı tercih etmiş. O, bu konuda 2 kadın için artık yaşamış olduğunu belirtiyor.

Aynur İstanbul’dan Burdur’a göç edip, şuanda Burdur Karamanlı'da, dedesinin yaşadığı annesinin doğmuş olduğu kerpiç evde yaşamını sürdürüyor. Dedesinden kendisine ata dede mirası olarak kalmış olan topraklarda susuz tarım gerçekleştirmiş oluyor. Aynur çevresinde bulunan kadınlara hem maddi ve hem manevi destek olmuş oluyor. Öbür yandan artık dünyanın gelinen noktasında susuzlukla karşılaşmış ve yüzleşmiş olan bölge köylülerini susuz tarım yapmaları için tavsiyelerde bulunuyor. Aynur Ece’den yaşadıklarını,deneyimlerini dinleyelim;

 

 Kaynak; +90 Youtube Kanalı  

Italojewerly WW
Tbdress WW

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Dresslily WW
IOScout WW
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BEŞİKTAŞ'TA BÜYÜK TRANSFER ÇALIŞMALARI
BEŞİKTAŞ'TA BÜYÜK TRANSFER ÇALIŞMALARI
TURKUAZ IŞIK PANDEMİ KISITLAMALARI KALKMASI SONRASI PROPAGANDA ÇALIŞMALARINI ARTTIRDI
TURKUAZ IŞIK PANDEMİ KISITLAMALARI KALKMASI SONRASI PROPAGANDA...