Reklam
AVUSTURALYA DİZİSİNDE ÇANAKKALE’DE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK...
Reklam
Pamukkale Turizm

AVUSTURALYA DİZİSİNDE ÇANAKKALE'DE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BAKINIZ NASIL İŞLENMİŞ

Avusturalya dizisinde Türk ulusunun önderi Mustafa Kemal Atatürk bakın nasıl bir karakterle ‘’ Gallipoli ‘’ dizisinin konusu içerisinde işlenmiş, detaylar,…

03 Ocak 2021 - 01:42

 

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale Savaşındaki önemini Avusturalyalılar çok iyi kavramış ve onun meşhur sözünü ‘’ Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum ‘’ sözüne ve askerlerini Çanakkalede cephede kahramanca yönetmesine ve yönlendirmesine, liderlik özelliklerine yer vermişler.  

  Avustralya'da çekilip ve Avusturalyalılarca büyük bir ilgiyle izlenen ‘’ Gelibolu ‘’ Gallipoli dizisinde Mustafa Kemal Atatürk sahneleri çok önemle işlenmiş. Çanakkale'de Atatürk ve Türk askerleri tarafından gösterilmiş olan kahramanlıklar Avustralya'da geniş yankı uyandırmış ve beğeni ve takdir toplamış.

 Mustafa Kemal Atatürk, Avustralya'da Çanakkale kahramanı olarak adlandırılmış dizi sahnelerinde göreceğimiz gibi, üzerine doğrultulup ateş edilmesine rağmen pozisyonunu hiç bozmuyor, saklanma, korunma belirtisi göstermiyor, büyük cesareti önemle vurgulanıyor.

 Beraber izleyelim;

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YEŞİLÇAM'IN EN GÜZEL KADINLARINDAN BİRİSİ DERYA ARBAŞ
YEŞİLÇAM'IN EN GÜZEL KADINLARINDAN BİRİSİ DERYA ARBAŞ
BU LİSELİLER BİR HARİKA ÇALIYOR
BU LİSELİLER BİR HARİKA ÇALIYOR