Bahçelinin Dövizdeki Hareketlilik Açıklaması; Papaz Bahane,...

Bahçelinin Dövizdeki Hareketlilik Açıklaması; Papaz Bahane, Terör Estiriliyor

MHP Genel Başkanı Bahçeli, dövizdeki hareketlilik ile ilgili bir açıklama yaptı,

11 Ağustos 2018 - 23:46

 

 

MHP Lideri Bahçeli, döviz hareketliliği ile ilgili sosyal medyadan bir açıklamada bulunarak ;  '' Papaz bahane, kullanılarak terör estiriliyor. '' dedi.

 Bahçeli, sosyal medya hesabından ; '' Vicdan sahibi her insanımız, vatan ve milliyet hislerine haiz her kardeşimiz şu anda karanlık ve kahredici bir kumpasla temellendirilmiş ekonomik operasyona maruz kaldığımızı itiraf ve ifade edecektir. Türkiye'yi sanal ve sahte oyunlarla savurmak, hatta sindirmek çabasındadırlar.

Bu gün yaşanan bu dövizdeki tırmanış tehlike sınırını geçmiş durumdadır! Gelişmeler doğrultusunda ekonomi alarm veren bir eşiğe dayanmış bir halde! Makroekonomik parametreler bozulma işareti gösteriyor. Türkiye istikrarsızlığın batağına gömülmeye çalışılıyor. Ekonomide dış kaynaklı bir komplo devreye sokulmuş durumda!

Dövizi zalim tahakkümlerle, zorba yaptırım tehditleriyle ani yükselterek Türkiye'nin düşmesi ve diz çöktürülmesi hedefleniyor. Ekonomik suikastçılar tembihlenip dahası kışkırtılıyor. Bir papazın bahanesiyle ekonomimizde terör estiriliyor, 15 Temmuz'da yarım kalan ihanet bu girişimle tamamlanmaya çalışılıyor. '' 

 '' ABD Başkanı Trump her açıklamasıyla yangını körüklüyor. ABD yönetimi Evanjelist ve Siyonist emellerin yörüngesine kilitlenip Türkiye ekonomisini felce uğratmayı, peşinden menfi sosyal ve siyasal sonuçların yeşermesini amaç güdüyor.

 Ancak, başaramayacaklar, yapamayacaklar, Türkiye'nin ekonomik çöküşünü kesinlikle sağlayamayacaklar!

 Son 1,5 asırdır küresel emperyalizm Türk milletinden farklı gaye ve gerekçelerle intikam alma arayışında. Terör, darbe, ekonomik krizler yıllarca kanımızı emen keneler gibi kurgulanmış ve kullanılmaya çalışılmıştır. Ancak biz düşmana ganimet, kuzgunlara yem, kuduzlara av olmayacağız.

Türkiye ekonomisinde dövizi açıktan ve alçakça yükselterek taviz ve teslimiyet çemberine hapsolmamızı planlayanlar bilmeli ki, kimseye bağımlı değiliz, bunlara karşı bağışıklığımız ve başarı şansımız da tahminlerin ötesinde devasa büyüklüktedir.

Ederi bir dolar olan bu hainlerin dolarla gider yapmaya kalkmaları yatafımızdan asla tutmayacak ve bu millet yedirilmek istenen bu zehri asla yutmayacaktır. ''

 '' Biz ülkemize güveniyoruz. Türk milletine de yürekten inanıyoruz. Döviz, faiz ve rant lobisinin sırtımızı yere getiremeyeceğinden biz inancımız kadar emin olduğumuzu da dosta, düşmana buradan haykırıyoruz. Bakınız ne demişti Namık Kemal;  '' Kimsenin lütfuna olma talip, bedeli cevher-i hürriyettir. '' 

Türkiye karşısına çıkarılan badireleri aşacak güçtedir. Aziz milletimiz dikilen ekonomik korkulukları inanç, sabır, akıl, birlik ve dayanışma azmiyle kesinlikle yıkacak kudrette ve kuvvettedir. Bugün açıklanan bu Yeni Ekonomik Yaklaşım 2023'e ülkemizi istikrar ve güven içinde taşıyacaktır.

Dövizin çıkışından memnuniyet duyupta siyasi çıkar ve nihai olarak müsebbip kollayanlar, bunun üzerinden kaos ve karmaşa hayali kuranlar bu emperyalizm canavarının günahkar hizmetkarlarıdır. Bunlar harama çanak tutan, haine selam çakan vatansızlar ve milliyetsizlerdir.

 Biz dolara mahkum değiliz. Dolarla doğmadık, dolar olmayınca da ölmeyiz. Zalimlerin bu dövizi tetikleyen mekanizmaları, finans ve ekonomik enstrümanları varsa, bizim de asla kırılmayacak büyük bir mukavemetimiz, kopmayacak ve kapanmayacak milli ruh ve şuurumuz vardır. ''

 '' Biz milletçe kenetlenmeliyiz. Dövizdeki bu yapay sıçramanın bu ülkeyi dün olduğu gibi bugün de rehin almayacağını net ve kategorik şekilde dosta ve düşmana kesinlikle göstermeliyiz. Türk lirası bizim itibarımızdır, iffetimizdir, ihtiramımızdır, istikbal ve istiklal haklarımızın izharıdır. Milli paramıza hep beraber sahip çıkalım.

Türk devlet felsefesinde para bir devlet olma alametidir.Türk lirasındaki bu erime,kontrol dışı oynaklık ve oynamalar bizim devlet olma vasfımıza zarar verecektir.Olan bitenler büyük bir Türkiye düşmanlığıdır.Tertip melun, karşımızdaki tablo mezmumdur. Fakat biz bunun da üstesinden hep birlikte geleceğiz.

Bilinsin ki, düşünülmeyeni düşünmek, geçilmeyen yolları denemek, bağımsız duruş göstermek ; Tarih, kültür ve maneviyatımızla ilişkilendirilmiş milli bir ekonomik sistemi projelendirmek, üzerinde kafa yormak bizim için zarurettir.

Bir gözümüz dövizde, diğeri borsada böyle nereye kadar yaşayacağız? '' 

 '' Üniversitelerde sosyal bilimler alanında çalışmalar yapan, özellikle iktisat disiplini içinde öğretim görevi üstlenen bilim insanları daha bu durumda ne bekliyor, hala niye duruyor? Bugün hala sorumluluk üstlenilmeyecekse, eller taşın altına koyulmayacaksa daha ne zaman olacaktır?

Hükümetin yapacakları elbette vardır ve bu süreç devam etmektedir. Merkez Bankası'nın etkili araçları elbette vardır ve uygulanmakta dahası bilinmektedir. Hiç birimiz unutmayalım ki, döviz insin diye papazı ve diğer tutukluları verirsek asıl o zaman hep beraber papazı buluruz.

ABD Başkanı Trump, Türkiye ile ilişkilerimiz şu anda iyi değil diyor, Trump'a soralım ne zaman iyi oldu ki?'

 '' Küresel angajman ve ittifakları sorgulamanın, yeni ekonomik yaklaşımda da ifade bulduğu gibi, kararlı durmanın, güçlü refleks ve güçlü stratejilerle ekonomik cephemizi tahkim etmenin şimdi ve bu gün tam zamanıdır.

Dövizin bu yükseliş temeli ekonomik değil, siyasi ve diplomatik şantajlardır. Buna da biz boyun eğemeyiz, eğmeyeceğiz.

ABD ; İran'a yaptırım kararı alır, Türkiye'ye parmak sallar. Suriye'de mevzi kaybeder, Türkiye'yi suçlar. S-400 füzelerinin alınmasını hazmedemez, Türkiye'yi sıkıştırır. '' 

 '' Astana'ya şaşı bakar, bölgesel uyum ve işbirliği mekanizmalarını sindiremez, yetmez FETÖ'ye, PKK'ya da kucak açar. Mesele çıkan döviz değil, mesele bizim tökezletilmek istenen bekamızdır.

 Bu döviz mermisi millet bedenine işlemez, işlese de asla derine geçmez. Türkiye dövizden kat be kat büyüktür. Bunu heyecan ve cesaretle ispatlamanın şimdi tam zamanıdır. Zaman Türk'ündür, zeminde Türk milletinindir.

Milli bekamıza saldırı ekonomi üzerinden yürütülürken ; Biz ne vatandan,ne milletten, ne bayraktan, ne devletten, mukaddesattan, ne mukadderattan, ne de bin yıllık kardeşlik hukukundan taviz verirsek aldığımız nefes bile bize haram olsun. Ant olsun bu zalimler zafer naraları atamayacaklardır. '' 

Dövizdeki bu çığa karşı herkes milli bir seferberlik ruhuyla harekete geçmelidir. Fiyat ; Arz ve talebin kesiştiği noktada oluştuğuna göre, döviz arzının artması fiyat artışını en azından durduracaktır. Görev biz 81 milyonun tamamında, görev iş âleminin ve finans kesiminin sırtındadır.

Konvansiyonel olmayan bu finansal silahlarla ülkemizi yaylım ateşine tutanlar, unutmamalılar ki, karşılarında fedakârlık nişanesi bir iman, fenalıkları ve feci akıbetleri göğüsleyecek kutlu bir irade bulacaklardır. Bizden hodri meydan!'

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UZAY KARANLIK BİR SÜPER SIVIDAN OLUŞUYOR
UZAY KARANLIK BİR SÜPER SIVIDAN OLUŞUYOR
AKÇAKOCA GELİNCİK BALIK AVI
AKÇAKOCA GELİNCİK BALIK AVI