Reklam
Belediye Başkanı Şehidin kız kardeşine makam otosunu gelin...

Belediye Başkanı Şehidin kız kardeşine makam otosunu gelin arabası tahsis etti

Manisa Köprübaşı ilçesi Belediye Başkanı Zafer Mergen, Hakkari'nin Çukurca İlçesinde, askeri birliğin geçişi esnasında teröristlerin döşediği mayının patlatılmasıyla şehit olan Uzman Çavuş Hikmet Güler'in kız kardeşi Aynur Güler'in düğününde makam otosunu gelin arabası olarak tahsis etti. 

23 Ekim 2017 - 22:40


Şehit Güler'in kız kardeşi Aynur'un düğününde şehit babasının isteğini kırmayan Manisa Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, makam arabasını gelin arabası olarak görevlendirdi.

Düğün için süslenmiş olan makam aracı, önce şehidin evinin önüne, Evinden de arabayla dualarla uğurlanan Aynur Güler, damatla birlikte binmiş olduğu makam arabasıyla da eşinin evine gelmiş oldu.

Gelin Güler, açıklamasında, Belediye Başkanları Zafer Mergen'in her zaman yanlarında olduğunu ve kendilerine destek olduklarını söyleyerek, teşekkür etti.

Başkan Mergende şehit ailelerinin şehitlerden kendilerine emanet olduğunu belirtti.

Belediyenin bütün imkanların şehit yakınlarının emrinde olduğunu söyleyen Mergen:

"Genç çifte bir yastıkta ömür boyu mutluluklar diliyorum. Biliyoruz ki şehitlerimiz anısına ne yapsak ve ne söylesek haklarını helal etme noktasında hep eksik kalacağız.  Onları dualarımızla anıyoruz. Şehit ailelerinin talepleri bizler için bir emirdir. Şehidimizin babasının isteğini geri çeviremezdik. Genç çifti görünce de bu talebi olumlu karşıladığımız için büyük bir bahtiyarlık hissettik" dedi.

Düğüne, Güler ailesi ve yakınlarının yanı sıra Belediye Başkanı Zafer Mergen ve çok sayıda vatandaşta yer aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜRK VE DÜNYA BİRLİĞİ PARTİSİ EGE KURUCULARI BU GÜN TOPLANIYOR
TÜRK VE DÜNYA BİRLİĞİ PARTİSİ EGE KURUCULARI BU GÜN...
SİNEMACI BİLAL AKSOY, EKİBİYLE BİRLİKTE YENİ BİR SİNEMA FİLMİNE BAŞLIYOR
SİNEMACI BİLAL AKSOY, EKİBİYLE BİRLİKTE YENİ BİR SİNEMA...