BÜYÜK TÜRKİYE PARTİSİNE KATILIMLAR SÜRÜYOR

BÜYÜK TÜRKİYE PARTİSİNE KATILIMLAR SÜRÜYOR

Geçtiğimiz süreçte kadrosunu Mehmet Işık, Kibar Tavasav, Mehmet Akan ve Lütfiye Tuhan'la güçlendiren Büyük Türkiye Partisi olağanüstü Kurultayı ile Genel Başkan Mehmet Işık'ı ve yeni Yönetim Kurulunu seçmişti.

28 Ocak 2018 - 00:57 - Güncelleme: 28 Ocak 2018 - 01:29

 

 Olağanüstü kurultayında kadrosunu yeni ve dinamik isimler ile takviyeleyen Büyük Türkiye Partisi, partinin önder isimleri Selim Dinçel, Şevket Tozan, Selvinaz Akın Bölünmez, Berin Pehlivan ve Ajda Nayman öncülüğünde partiyi kurultaya taşımıştı.  

 Kurultayın ardından Genel Başkan Mehmet Işık'ın ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Akan'ın eski partileri DSP Aydın İl yönetim Kurulundan ve Efeler İlçe Yönetim Kurulundan 12 kişi Büyük Türkiye Partisine katılma gerekçeleriyle DSP den istifa ettiler.  

 

 DSP eski Aydın İl Başkanı, yeni Büyük Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Akan bütün DSP li kadro ve üyeleri Büyük Türkiye Partisi çatısı altında siyaset yapmaya ve parti kadrolarına katılmaya davet etti.  

 

 Akan, yaptığı konuşmada DSP nin artık siyaset misyonunu tamamladığını, Türkiyenin yeni bir siyasete ve siyasi anlayışa ihtiyacı olduğunu ve bu yeni siyasi anlayışı ve politikaları Büyük Türkiye Partisinde olduğunu görerek Büyük Türkiye Partisine katıldığını, kendisinin ardından Aydın il ve Efeler İlçe yönetiminden Büyük Türkiye Partisine katılma gerekçesi ile, istifaların bu gün itibariyle başladığını, önümüzdeki günlerde gerek DSP den gerekse diğer siyasi partilerden Büyük Türkiye Partisine katılımların artarak devam edeceğini söyledi. 

 

Editör; Meryem Aktaş 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LÜBNAN’DA NEDEN PATLAMA OLDU VE LÜBNAN’DA MEYDANA GELEN SON GELİŞMELER NE
LÜBNAN’DA NEDEN PATLAMA OLDU VE LÜBNAN’DA MEYDANA GELEN SON...
 LİBYA’DA YIĞINAKLAR AKTİFLEŞTİĞİNDE ÇOK KAN AKACAK
LİBYA’DA YIĞINAKLAR AKTİFLEŞTİĞİNDE ÇOK KAN AKACAK