Reklam
Reklam
Logitech Many Geos
PeersTV WW
Glasseslit WW
Kaspersky Many GEOs
APOCA market
Pizza-allo
  • Reklam
  • Trainline WW
ÇİN’DE 3000 YILLIK TÜRK PRENSESİ MUMYASI KEŞFEDİLDİ
Reklam
Pamukkale Turizm

ÇİN’DE 3000 YILLIK TÜRK PRENSESİ MUMYASI KEŞFEDİLDİ

Dünya tarihi yeniden yazılacak. Çünkü bu gün Çin toprağı olarak bilinen bölgelerin geçmişte Türk toprağı olduğu bulgusunu kanıtlayan Çin’de 3 bin yıllık bir Türk prensesi mumyası bulundu. Yani Çinliler geçmiş tarihten beri Türk topraklarını istila etmişler ve kendilerinin yayılmacı oldukları ortaya çıkmasın diye bu tarihi yeniden yazdıracak keşifi bu gün saklıyorlar,…

06 Şubat 2021 - 05:39
Reklam
Holapick WW

 

 

Geçmişten beri Çinlilerin nasıl dedikoducu ve asalak bir millet olduğu Türkler tarafından zaten biliniyordu. Çin’de son yıllarda yapılmış olan kazılarda 3 bin yıllık ( 3000 ) yıllık bir Türk prensesi mumyasına rastlandı. Yani o bölgede henüz Çinliler yaşamıyorken Türklerin yaşamış olduğu ve Çinlilerin Türklere karşı baskıyla, yağmayla, istilayla yapmış oldukları saldırılar sonucu o bölgeleri elde etmiş oldukları kanıtlanmış oluyor.

 Bu ışıkta Çin Seddi’nin de evet Türklerden korunmak için yapıldığının doğru olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Ancak bu seferki bulguda farklı olan şu detay var. Türkler yurtlarını, topraklarını istila etmiş Çinlileri yurtlarından atmak, kovmak için Çinlilere geçmişte yapmış oldukları akınları düzenlemiş oldular. Yani Türklerin yapmış olduğu bu akınlar meşru müdafaa ve Çinlilerin zorla ve yağmayla ele geçirmiş oldukları bölgeleri tekrar geri almak için olduğu net olarak ortaya çıkmış oldu.

 İşte Çin Seddi’nin de ortaya çıkış hikayesi böyle başlıyor. Çinliler işgal ederek yerleşmiş oldukları Türklerin topraklarını geri vermemek ve onların tekrar geri almasını engellemek için Çin Seddi’ni inşa etmişler. Yani işgalci, yağmacı, talancı olan Çinliler ve buna karşılık haklarına sahip çıkma, topraklarına, yurtlarına sahip çıkma mücadelesi verenlerse Türklerin olduğu ortaya çıkmış oldu. Bu buluş Çinlilerin nasıl barbar olduklarının bir kanıtı olma özelliğini taşıyor. İşte bu nedenle Çinliler geçmişten bu güne kendileri hakkında oluşabilecek kötü imajın oluşmaması için bu tarihi keşfi saklıyorlar ve gizli tutuyorlar.

 

 

Reklam

 Kaynak; Yazar Kursad BERKKAN Youtube Kanalı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1950 YILINDAN 2000 YILINA KIBRIS'IN ACI VE GERÇEK TARİHİ  ( RUMLARIN KIBRIS'TA YAPTIĞI TÜRK SOYKIRIMI )
1950 YILINDAN 2000 YILINA KIBRIS'IN ACI VE GERÇEK TARİHİ (...
NİHAT KAHVECİ’NİN EFSANE MİLLİ TAKIM KALECİMİZ RÜŞTÜ REÇBER RÖPORTAJI
NİHAT KAHVECİ’NİN EFSANE MİLLİ TAKIM KALECİMİZ RÜŞTÜ...