Lovelywholesale WW
Norton [CPS] WW
Reklam
Logitech Many Geos
PeersTV WW
Glasseslit WW
Kaspersky Many GEOs
Roselinlin WW
Tidebuy WW
  • Toyzz Shop TR
  • Reklam
  • Trainline WW
  • Whatwears WW
DATÇA’DA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİNE GİDELİM
Reklam
Pamukkale Turizm
Redmagic WW

DATÇA'DA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİNE GİDELİM

Türkiye’de bahar ilk olarak nereye gelir ve Türkiye’de en son olarak kış şartları nereye düşer diye sorsak hemen herkes eminiz ki güneyimiz, güney kentlerimiz, güneydeki köy ve doğamıza cümlesini kurmuş olacaklardır. Çokta haklılar pek tabi ki, çünkü bahar, ilkbahar önce Türkiye’nin güneyine, güneyimizde yaşayanların yaşamış olduğu yerlere ilk olarak gelmiş olur.

07 Mart 2021 - 19:22 - Güncelleme: 07 Mart 2021 - 19:33
Reklam
Holapick WW
TVC-mall WW
360TotalSecurity WW

Türkiye’nin bahsettiğimiz güney kesimi hariç diğer bölgelerimiz ve özellikle kuzeyi ve doğusu henüz kış şartlarından çıkmamıştır. Önümüzdeki bir ay içerisinde oralarda da aynı izlenimleri, doğanın canlanmasını o bölgelerde yaşayanlarımızda göreceklerdir.

 İlkbaharı ilk karşılayan bahsettiğimiz yörelerimizden bir tanesi olan Datça'da baharın gelişiyle birlikte canlanmış olan tabiat, yörenin vazgeçilmezi çiçek açmaya başlamış olan badem ağaçları muhteşem görüntüler oluşturan Japonların sakura bahçelerine benziyor.

 Datça’da Badem Çiçeği Festivali her yıl geleneksel bir vaziyette düzenleniyor. Fakat Datça’da bu yıl Badem Çiçeği Festivali maalesef dünyayı kasıp kavuran pandemi nedeniyle kısıtlı bir şekilde gerçekleşmiş oldu.

 Datça Belediyesi'nin koordinesinde gerçekleştirilmiş olan festivalde, en bakımlı bahçe, en hızlı badem kırma, en büyük badem ve benzeri gibi kategorilerde yarışmalar gerçekleştirildi. Datça’nın Knidos Antik Kenti, Datça’nın koyları, Datça’nın eski ve dar sokakları hepsi görülmesi gereken yerler, Hayat Bana Güzel sloganıyla yaşamdan kesitler sunan Şenay Akkurt’un gözlemleri, deneyimleri ve kamerasından, hep birlikte keyifle izleyelim;

 

 Kaynak; Şenay Akkurt Youtube Kanalı  

Italojewerly WW
Tbdress WW

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Dresslily WW
IOScout WW
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BEŞİKTAŞ'TA BÜYÜK TRANSFER ÇALIŞMALARI
BEŞİKTAŞ'TA BÜYÜK TRANSFER ÇALIŞMALARI
AZERBAYCAN BAKÜ’DE DÜNYA ŞAMPİYONU OLAN AYŞE BEGÜM ONBAŞI MEMLEKETİ AKHİSAR’DA COŞKUYLA KARŞILANDI
AZERBAYCAN BAKÜ’DE DÜNYA ŞAMPİYONU OLAN AYŞE BEGÜM ONBAŞI...