Destici; Bazı şartlar oluşacaksa Esad’la görüşülebilir

Destici; Bazı şartlar oluşacaksa Esad'la görüşülebilir

BBP Genel Başkanımız Mustafa Destici, bazı şartların oluşması halinde Esad’la görüşülmesi gerektiğini ifade etti.

12 Ekim 2017 - 02:13

 

 BBP Genel Merkez Binasında haftalık basın toplantısında konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne bağlı Esendere Beldesi'nde askeri aracın geçişi sırasında PKK'lılar tarafından daha önceden yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu, 4 askerimizin şehit, 4 askerimizin de yaralandığı haberini üzüntü ile öğrendiğini ifade etti.
  Mustafa Destici, “Şehitlerimizin Mekanları cennet, ruhları şad olsun. Ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri Mensuplarına, silah arkadaşlarına ve Büyük Türk Milletine başsağlığı diliyorum. Yaralı askerlerimize rabbimden acil şifalar diliyorum. Bölgede kahramanca mücadele eden asker ve polislerimizin de rabbim yar ve yardımcısı olsun” dedi.
  Devletin ve hükümetin terörle topyekun bir şekilde mücadele ettiğini ifade eden Destici şöyle devam etti: “Biz başından beri bunu söylüyorduk. PKK ve tüm unsurlarına karşı topyekun yani hem teröristlere hem finans ayaklarına hem lojistik sağlayan belediyelere hem meclisteki uzantıları milletvekillerine hem devlet içindeki PKK'lı memurlara hem de dış desteğine topyekun mücadele verilmesi gerektiğini söylüyorduk ve bu mücadele bugün veriliyor. Biz bunu sonuna kadar destekliyoruz.
  BB Genel Başkanı Mustafa Destici, “Devletin hangi kurumunda, hangi sivil toplum kuruluşu örgütü içerisinde, özel ya da kamu hangi teşekkül içerisinde bunlarla irtibatlı kişi ya da kişiler varsa ihraç edilmeliler. Hukuka teslim edilmeliler. Bugün bunu yapmazsak ileride ülkemizin başı çok daha büyük bir şekilde ağrıyabilir. PKK ile işbirliği yaparak sermaye edinen yada sermayesini onların aracılığıyla elde eden, onlara her türlü finansal desteği sağlayan işadamlarına karşı operasyon yapılmalı ve PKK’nın mali ayağı da çökertilmelidir.” Diye konuştu.
  Cumhurbaşkanı ve Genel Kurmay Başkanının İran ziyaretlerinin, gerekli, önemli ve doğru olduğunu öngördüklerini belirten BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Türkiye artık esnek bir dış politika izleyerek ülke ve bölge menfaatleri doğrultusunda adımlar atarak yeni ittifaklar ve birliktelikler üretmelidir.  
Bölgemizin en acı veren gelişmeleri Suriye ve Irak’ta yaşanmaktadır. Türkiye bölge barışı ve kardeşliğinin en güçlü savunucusudur. Bu çerçevede eğer  Suriye’ye huzur gelecekse, ülkemizde bulunan ve muhacir hayatı yaşayan 4 milyon Suriyeli kardeşimiz sağ salim topraklarına, evine barkına döneceklerse, Suriye’de demokratik bir siyasal düzen kurulabilecekse, Suriye’nin toprak bütünlüğü muhafaza edilecekse, Suriye’nin Kuzeyinde, milyonlarca Suriyelinin boşalttığı topraklarda kurulan PKK, PYD ve YPG terörü yok edilecekse 
Esad’la da görüşülebilir. Bizim ya da bildiğimiz kadarıyla iktidarın Esad’la derdi ontolojik değil yöntemseldir. Biz Esad’ın kendisine değil, diktatöryal idare biçimine karşı olduk. Bizce Esad’da bu süreçten büyük dersler almıştır. Onun için Esad’la gerçekleri konuşmanın zamanı gelmiştir. Bu görüşme hem ülkemiz, hem Suriye hem de bölgemiz menfaatine olduğunu ifade etmek istiyorum.
” Şeklinde konuştu.
  Azerbaycan Dağlık Karabağ konusunun da kanayan bir yara olduğunu belirten BBP Genel Başkanının, “Biz açık ve net bir şekilde Azerbaycan’ın yanındayız. Azerbaycan neyse biz oyuz. Azerbaycan’a yapılmış saldırı Türkiye’ye karşı yapılmıştır. Karabağ toprakları Azerbaycan’ın olduğu kadar Türkiye’nindir. Bu böyle olduğu halde ülkemiz içerisinde hainler var. Ermenistanla iş tutanlar var. Ermenistan’ın yanında olanlar var. Ufuk Uras, Sait Çetinoğlu, Ali Bayramoğlu ve Erol Katırcıoğlu Ermenistan üzerinden Azerbayca’nın bilgisi olmadan Dağlık Karabağa giderek Ermeni yetkilileri dinlemişler ve Ermeni tezlerinin savunucusu konumuna geçmişlerdir. Bu vatana, millete ve devlete karşı yapılmış açıkça ihanettir. Azerbaycan devletine ihanet Türkiye Cumhuriyeti devletine ihanettir. Çünkü biz bir milletiz. Bu ihanet asla ve kat’a cezasız kalmamalıdır. Azerbaycan mahkemelerinin verdiği karar Türkiye için kırmızı bülten sayılır. Onun için Türkiye hiç beklemeden bu kişileri derhal tutuklayarak bir uçağa bindirip Azerbaycan hükümetine teslim etmelidir. Bu hainleri bir kere daha kınıyor, milletimizin takdirlerine bırakıyorum.”    
  İstanbul Ataşehir’de kaldırımda kendi halinde yürümekte olan bir kadını döven caniyi de şiddetle kınadığını belirten Mustafa Destici, “Şiddete maruz kalan bayan kardeşimizin başörtülü olması bizim için bu hususta hiçbir önem taşımaz. Bu saldırıya uğrayan kişinin başı da açık olabilirdi. Dünyanın neresinde bir mazlum görsek bunu ruhunun en derinliklerinde acı ile hisseden Büyük Birlik camiası, masum bir kadına reva görülen bu zulmün hak ettiği adli cezayı görmesinin takipçisi olacaktır. Şiddete maruz kalan bayanın başörtülü olması sebebiyle dilsiz maymunu oynayan bazı düzmece kadın derneklerinin maskesi de bu olayda düşmüştür. Sizin derdiniz kadın hakları değil, kadın üzerinden ülkemizin değerlerine ve varlığına zarar vermektir. Faşizan yaklaşımınızı yüce milletimizin takdirlerine sunuyorum. Bu büyük bir ayrımcılıktır. Bu kadın derneklerinin sessiz kalması kendi maskelerini düşürmüştür.
Kuzey Irakta yapılmış olan referandumun asla oldu bittiye getirilmemesi gerektiğini ve üzerinde ısrarla durulmasının önemine işaret eden Destici, “İsrail’in gölgesinde kendi coğrafyasına ihanet peşinde koşan İsrail işbirlikçisi Barzani’nin ıslah olmasına yada kendisine gelmesini beklemek zaman kaybından başka bir şey değildir. Türkiye’nin, ülkemizin beşte birini çizdiği sözde haritasının içerisinde gösteren, Türkiye’nin itirazlarına rağmen Türkiye’yi kale almadan referandum yapan Türkmen bölgelerini işgale yeltenen Barzani her büyük devletin yapacağı gibi şiddetle cezalandırılmalı ve ciddi yaptırımlar gecikmeden devreye sokulmalıdır.” Dedi. 
  Motorlu Taşıtlar Vergisi zammına da değinen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Sayın Cumhurbaşkanı kamuoyundan gelen seslere ve tepkilere kulak vererek bu işe bizzat müdahale etmiştir. Zammın düşürülmesi konusundaki talimatları sevindiricidir. Türk İş Rakamlarına göre açlık sınırının 1523 TL, Yoksulluk sınırının 4960 TL olduğu bir ülkede zam yapanlar bunları dikkate almak zorundalar. Ülkemizde çalışanların önemli bir kısmı asgari ücretle çalışmaktadır. Asgari ücret açlık sınırının altındadır.” Dedi.
  Türkiye’nin en büyük probleminöncelikle eğitim olduğunu ve eğitim sistemindeki sorunlar çözülmeden diğer problemlerin çözülemeyeceğini belirten BBP Genel Başkanı şu tekliflerde bulundu : “40 yıl öncesinin müfredatı, 40 yıl öncesinin konuları bugün 2017’de bilimsel bilgi diye okutuluyor. Son 40 yıldaki gelişmeleri, bilimsel düzeyi, 4. Endüstri devrimini olmamış sayan bir eğitim sistemimiz var. Bu sistemi çok iyi işletsek ne olur? Bu sistemin verdiği bilgiyi en iyi sınav sistemi ile ölçsek ne olur? Yeni bir eğitim vizyonu ve yeni bir Milli Eğitim aklını hep birlikte tesis etmek gerekir. Eskiyi başarı ile uygulamak değil, yepyeni bir akılla, yüksek teknolojiyi ve milli değerlerimizi esas alan bir akılla yeni bir eğitim sistemi ihdas etmek gerekir. Milli Eğitim Teşkilatının görevi bu olmalıdır. Günlük tedbirlerle eğitim problemlerimiz çözemeyiz. Her dönemde yeni arayışlar içerisinde olmalıyız. ÖSYM Başkanlığına atanan Mahmut Özer’e de görevinde başarılar diliyorum." şeklinde konuşmasını tamamladı. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BERAT ZİNCİRİN PATRONU EKONOMİYİ DEĞERLENDİRDİ
BERAT ZİNCİRİN PATRONU EKONOMİYİ DEĞERLENDİRDİ
 KİBAR İLAN VER AL SAT MERKEZİ PLATFORMU AÇILDI
KİBAR İLAN VER AL SAT MERKEZİ PLATFORMU AÇILDI