ERDOĞAN; RAMAZAN BAYRAMINDA TÜRKİYE GENELİ 4 GÜN SOKAĞA ÇIKMA...

ERDOĞAN; RAMAZAN BAYRAMINDA TÜRKİYE GENELİ 4 GÜN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu hafta yapmış oldukları kabine toplantısın ardından açıklamada bulundu. Yapmış olduğu açıklamasında bayramda Türkiye geneli olarak tüm yurtta 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulaması olacağını söyledi.

18 Mayıs 2020 - 21:17

 

 

Hükümetin telekonferans kabine toplantısının ardından Erdoğan’nın açıklamaları şöyle;

 

  • Ramazan Bayramında Türkiye Geneli olarak 23 Mayıs 2020 Cumartesi arife günü – 24 Mayıs 2020 Pazar Bayramın 1. Günü – 25 Mayıs 2020 Pazartesi Bayramın 2. Günü ve 26 Mayıs 2020 Salı Bayramın 3. Günü, bütün yurt genelinde 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması ilan ettik.
  • Yeni dönemin adı, Kontrollü Sosyal Hayat’tır. Biz bu yeni döneme adaptasyonu süratle gerçekleştireceğiz.
  • 29 Mayıs 2020 Cuma günü, camilerimizi ibadete açıyoruz.
  • Yeni hastanelerimizi süratle hizmete açıyoruz ve Başakşehir'deki şehir hastanesinin tamamını 21 Mayıs 2020 Perşembe günü Japonya Başbakanı Abe ile beraber açıyoruz. Hastanemizin adı Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi olacak. Çam bizi, Sakura da Japonya'yı temsil edecek. Zira Japonya ile iş birliğimiz sonucu bu hastanemizi beraber inşa ettik.  Yine Yeşilköyde ve Sancaktepe'de 45 günde inşa edilen 1000 er yataklı hastanelerimizde tamamlanmak üzere, Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanemizi 29 Mayıs 2020 Cuma, Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanemiz ile Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanemizi 31 Mayıs 2020 Pazar günü hizmete açılacak.
  • Meydana gelen yeni vaka sayılarını en kısa sürede artık kesmemiz ve yeni vaka sayılarının son bulması gerekiyor.
  • Salgın konusunda normalleşme yolunda adımlar hızla uygulanıyor. Şu anda uygulanmaya devam edilen sokağa çıkma kısıtlaması 15 il e düştü. Ayrıca Şehirlerarası Seyahat yasağı da bu kapsamda yine 15 il e kadar 31 ilden düşmüş oldu.
  • Son 2 ayda 10 milyon vatandaşa 11,5 milyar lira karşılıksız nakit destek verildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1.FRAGMAN  - SEN ÇAL KAPIMI – 3. BÖLÜM
1.FRAGMAN - SEN ÇAL KAPIMI – 3. BÖLÜM
UZAY KARANLIK BİR SÜPER SIVIDAN OLUŞUYOR
UZAY KARANLIK BİR SÜPER SIVIDAN OLUŞUYOR