Reklam
Reklam
Logitech Many Geos
PeersTV WW
Glasseslit WW
Kaspersky Many GEOs
APOCA market
Pizza-allo
  • Reklam
  • Trainline WW
ESNAF, VİRÜS DEĞİL AMA EKONOMİ BİTİYOR DİYEREK İSYANDA
Reklam
Pamukkale Turizm

ESNAF, VİRÜS DEĞİL AMA EKONOMİ BİTİYOR DİYEREK İSYANDA

Kovid-19 Kapsamında part time uygulanan tedbirler yüzünden Koronavirüs süreci uzun bir döneme yayılınca işleri her geçen gün bozulan ve evine ekmek götüremeyen esnaf zorda.

06 Şubat 2021 - 06:17
Reklam
Holapick WW

 

 

Hükümetin Kovid-19 konusundaki politikalarını beğenmeyen esnaf, tepkilerini ve eleştirilerini yüksek sesle dile getirdi. Kovid-19 un bitmediğini ama kendi sektörünü örneklendirerek sektörlerin, sektör çalışanlarının bittiğini dile getiren esnaflar. Kovid-19 tedbirlerinin bu şekilde geniş bir zaman dilimine yayılmasının yanlışlığını vurgulayarak. Bu tedbirlerin örneğin 15 – 20 günlük tam kapatma süreciyle çok daha verimli olacağını dile getirip, bu sürede bu Kovid-19’a son verilip her tarafın ve her sektörün sonrasında açılabileceğini anlatıyor. Bu süreninde hiç kimseye çok fazla bir zarar getirmiş olmayacağını söylüyor.

 Yaklaşık 2,5 aydır 10 haftada zaten 20 küsur gün kısıtlamanın olduğunu ve bu gün kadarının toplu olmasının Kovid-19 tedbirleri açısından çok daha fazla faydalı olacağını vurguluyor. Yani esnafın kastettiği bu kadar gün, toplu olmuş olsaydı. Bundan sonrasında halen devam eden part-time hafta sonu kısıtlamalarının devamına gerek kalmamış olacak ve herkes bu yaklaşık 1 aylık tam kapasite kısıtlaması sonrasında rahatça işinin başına dönmüş olacaktı, diyerek hükümetin yanlış mücadele politikasından dert yandı.  

 Ekonominin bozuk oluşu bu yanlış politikalar sonucu daha da artarak devam ediyor. Kısacası virüs bitmiyor, sektör bitiyor. Virüs bitmiyor sektörler bitiyor. Virüs bitmiyor Türkiye bitiyor. Virüs bitmiyor Türk ulusu bitiyor. Virüs bitmiyor yoksullar, fakirler, dar gelirliler, esnaflar, işçiler, kadınlar, çocuklar bitiyor. Yoksulluk Türk ulusunun kaderi değildir. Yanlış politika yönetimler Türkiye’nin kaderi olamaz. Ekonomi’de ve Kovid-19 mücadelesinde artık Türkiye’nin doğru politikalara ihtiyacı vardır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1950 YILINDAN 2000 YILINA KIBRIS'IN ACI VE GERÇEK TARİHİ  ( RUMLARIN KIBRIS'TA YAPTIĞI TÜRK SOYKIRIMI )
1950 YILINDAN 2000 YILINA KIBRIS'IN ACI VE GERÇEK TARİHİ (...
NİHAT KAHVECİ’NİN EFSANE MİLLİ TAKIM KALECİMİZ RÜŞTÜ REÇBER RÖPORTAJI
NİHAT KAHVECİ’NİN EFSANE MİLLİ TAKIM KALECİMİZ RÜŞTÜ...