Lovelywholesale WW
Norton [CPS] WW
Reklam
Logitech Many Geos
PeersTV WW
Glasseslit WW
Kaspersky Many GEOs
Roselinlin WW
Tidebuy WW
  • Toyzz Shop TR
  • Reklam
  • Trainline WW
  • Whatwears WW
ESNAF, VİRÜS DEĞİL AMA EKONOMİ BİTİYOR DİYEREK İSYANDA
Reklam
Pamukkale Turizm
Redmagic WW

ESNAF, VİRÜS DEĞİL AMA EKONOMİ BİTİYOR DİYEREK İSYANDA

Kovid-19 Kapsamında part time uygulanan tedbirler yüzünden Koronavirüs süreci uzun bir döneme yayılınca işleri her geçen gün bozulan ve evine ekmek götüremeyen esnaf zorda.

06 Şubat 2021 - 06:17
Reklam
Holapick WW
TVC-mall WW
360TotalSecurity WW

 

 

Hükümetin Kovid-19 konusundaki politikalarını beğenmeyen esnaf, tepkilerini ve eleştirilerini yüksek sesle dile getirdi. Kovid-19 un bitmediğini ama kendi sektörünü örneklendirerek sektörlerin, sektör çalışanlarının bittiğini dile getiren esnaflar. Kovid-19 tedbirlerinin bu şekilde geniş bir zaman dilimine yayılmasının yanlışlığını vurgulayarak. Bu tedbirlerin örneğin 15 – 20 günlük tam kapatma süreciyle çok daha verimli olacağını dile getirip, bu sürede bu Kovid-19’a son verilip her tarafın ve her sektörün sonrasında açılabileceğini anlatıyor. Bu süreninde hiç kimseye çok fazla bir zarar getirmiş olmayacağını söylüyor.

 Yaklaşık 2,5 aydır 10 haftada zaten 20 küsur gün kısıtlamanın olduğunu ve bu gün kadarının toplu olmasının Kovid-19 tedbirleri açısından çok daha fazla faydalı olacağını vurguluyor. Yani esnafın kastettiği bu kadar gün, toplu olmuş olsaydı. Bundan sonrasında halen devam eden part-time hafta sonu kısıtlamalarının devamına gerek kalmamış olacak ve herkes bu yaklaşık 1 aylık tam kapasite kısıtlaması sonrasında rahatça işinin başına dönmüş olacaktı, diyerek hükümetin yanlış mücadele politikasından dert yandı.  

 Ekonominin bozuk oluşu bu yanlış politikalar sonucu daha da artarak devam ediyor. Kısacası virüs bitmiyor, sektör bitiyor. Virüs bitmiyor sektörler bitiyor. Virüs bitmiyor Türkiye bitiyor. Virüs bitmiyor Türk ulusu bitiyor. Virüs bitmiyor yoksullar, fakirler, dar gelirliler, esnaflar, işçiler, kadınlar, çocuklar bitiyor. Yoksulluk Türk ulusunun kaderi değildir. Yanlış politika yönetimler Türkiye’nin kaderi olamaz. Ekonomi’de ve Kovid-19 mücadelesinde artık Türkiye’nin doğru politikalara ihtiyacı vardır.

Italojewerly WW
Tbdress WW

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Dresslily WW
IOScout WW
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BEŞİKTAŞ'TA BÜYÜK TRANSFER ÇALIŞMALARI
BEŞİKTAŞ'TA BÜYÜK TRANSFER ÇALIŞMALARI
AZERBAYCAN BAKÜ’DE DÜNYA ŞAMPİYONU OLAN AYŞE BEGÜM ONBAŞI MEMLEKETİ AKHİSAR’DA COŞKUYLA KARŞILANDI
AZERBAYCAN BAKÜ’DE DÜNYA ŞAMPİYONU OLAN AYŞE BEGÜM ONBAŞI...