Lovelywholesale WW
Norton [CPS] WW
Reklam
Logitech Many Geos
PeersTV WW
Glasseslit WW
Kaspersky Many GEOs
Roselinlin WW
Tidebuy WW
  • Toyzz Shop TR
  • Reklam
  • Trainline WW
  • Whatwears WW
GELECEK YIL Kİ FENERBAHÇE’NİN SANTRAFORU AARON BOUPENDZA’YI...
Reklam
Pamukkale Turizm
Redmagic WW

GELECEK YIL Kİ FENERBAHÇE'NİN SANTRAFORU AARON BOUPENDZA'YI TANIYALIM

Geçtiğimiz yıl 1. Ligi Şampiyon olarak tamamlayıp Türkiye Süper Ligine yükselen ve Süper Ligin en flaş ve en çok gol atan takımlarından bir tanesi haline gelen Atakaş Hatayspor ve bu gollerde en çok katkı koyan oyuncusu Aaron Boupendza olmuş oldu. Boupendza’yı daha yakından tanıyalım.

04 Mart 2021 - 05:17 - Güncelleme: 04 Mart 2021 - 05:22
Reklam
Holapick WW
TVC-mall WW
360TotalSecurity WW

 

 

Boupendza süper santrafor henüz 25 yaşında ve Hatayspor bu oyuncuyu Fransa Liginden bonservisi ile birlikte 300 bin dolara transfer etti.

 Bu yıl göstermiş olduğu başarısı ile yurt içi ve yurt dışı transferin gözdesi halinde Boupendza. Yurt içinden Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un transferinde istekli olduğunu biliyoruz. Sezonun devre arasında Krosnadar transfer etmek istemiş, ancak Fenerbahçe’nin de devre arasında kiralık talep etmesi sonucu Boupendza’nın Krosnadar’a olası yurt dışı transferini sezon sonuna kadar durdurmuş ve Fenerbahçe ile Boupendza’nın anlaşması sonucu Fenerbahçe ile kulübü Hatayspor’un da neredeyse anlaşması kesinleşmesi ile, muhtemelen önümüzdeki yıl Fenerbahçe formasıyla Boupendza’yı izleyeceğiz.  

 EMENİKE VE BOUPENDZA KARŞILAŞTIRILMASI

 Birçokları bu iki oyuncuyu birbirleri ile kıyaslıyor. Halbuki 2 oyuncuda birbirlerinden çok farklı, görüntülerinin benzerliği konusu başka, fakat oyunculuk yetenekleri ikisinin de farklı farklı, bu ikinci oyuncunun meziyetlerini şöyle açalım;

 Boupendza Fenerbahçe’nin 10 yıl önceki hırçın golcüsü ve santraforu Emenike ile çok karşılaştırılıyor. Boupendza’nın da Emenike gibi Fenerbahçe formasıyla oynarken pek fazla verim ve katkı koymayacağı şeklinde hakkında düşünülüyor.

Reklam
Edrawsoft WW

 Biz tabi ki buna katılmıyoruz. Çok farklı iki oyuncudan bahsediyoruz.

 Emenike’yi öne çıkaran hızıydı. Topla driplingde veya önüne yapılacak uzun ve orta mesafeli paslarda oyuncunun fırlaması ile oyuncu rakiplerini geçerdi. Ancak Emenike’nin top kontrolü ve vuruşları çok kötüydü en azından Boupendza ile karşılaştırıldığında çok kötü ve Emenike’nin verim yetersizliği de zaten bu nedenle idi diyebiliriz. Ayağında topu tutabilse, iyi kontrol edebilse ve vuruşları daha iyi olsa Emenike’nin her yıl Fenerbahçe’de 25 – 30 golü olurdu. Bunlar olmadığı için Emenike 10 gol veya hadi 15 gol sezon gol sayısını süratı itibariyle hızının yaş itibariyle düşene kadar bulur. Nitekim de tamda böyle oldu. Emenike yeteneği daha sınırlıydı diyebiliriz.

 Fakat Boupendza’nın hızı fena değil, solak, topla driplingde iyi, çalımda iyi, top tutabiliyor, dar alanda çok kolay adam eksiltebiliyor, önünü rahat açıyor, topuda saklayabiliyor, kendisini de saklayabiliyor, çok soğuk kanlı, topa vuruşları iyi ve isabetli, önceden pozisyonu görüyor. Yani Boupendza Emenike’nin durumuna düşmez. Fenerbahçe’de de sezon ortalaması 15 golün altına düşmez.

 Diyebiliriz ki Fenerbahçe’nin son 10 yıldaki en iyi 10 transferinden bir tanesi kesinlikle Boupendza olur.  

 Boupendza hakkında daha detaylı bilgilere beraber bakalım;

 

 

Kaynak; Hastalık Bu Futbol Youtube Kanalı

Italojewerly WW
Tbdress WW

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Dresslily WW
IOScout WW
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AZERBAYCAN BAKÜ’DE DÜNYA ŞAMPİYONU OLAN AYŞE BEGÜM ONBAŞI MEMLEKETİ AKHİSAR’DA COŞKUYLA KARŞILANDI
AZERBAYCAN BAKÜ’DE DÜNYA ŞAMPİYONU OLAN AYŞE BEGÜM ONBAŞI...
TURKUAZ IŞIK PANDEMİ KISITLAMALARI KALKMASI SONRASI PROPAGANDA ÇALIŞMALARINI ARTTIRDI
TURKUAZ IŞIK PANDEMİ KISITLAMALARI KALKMASI SONRASI PROPAGANDA...