GÖK, ANKAPARK BÜNYESİNDEKİ "KEDİLİ HAVUZ"U SORDU

GÖK, ANKAPARK BÜNYESİNDEKİ "KEDİLİ HAVUZ"U SORDU

Gök, "Ankapark bünyesinde inşa edilen "Kedili Havuz" adıyla anılan yapının maliyeti ve yapımında kullanılan malzemeler tartışma yaratmıştır. Ayrıca oyun ve eğlence alanlarını örten çadırların kaplamalarının da kanuni şartnameye uymadığı belirtilmektedir." dedi.

22 Haziran 2017 - 23:58

 

 CHP Grup Başkanvekili Levent Gök’ün Başbakan Binali Yıldırım tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesi şöyle: 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını, Anayasanın 98 ve İçtüzüğün 96. maddeleri gereğince arz ederim. 

Levent GÖK
Ankara Milletvekili
CHP Grup Başkanvekili

Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerine inşa edilen Ankapark hakkında bitmek bilmeyen sorunlara yeni bir tanesi daha eklenmiştir. Meslek odalarınca yapılan gözlemlerde parka inşa edilen oyun alanlarının teknik şartnameye uymadığı ve bazı yapıların inşaatı için fahiş bedeller ödendiği tespit edilmiştir. Ankara Büyükşehir Belediyesinin Ankapark’a ilişkin pervasız tutumu kamuoyunu rahatsız etmektedir.

Bu bilgiler ışığında:
1. Ankapark bünyesinde inşa edilen maskotlarda hangi tip malzeme kullanılmıştır? Malzemenin özellikleri nelerdir? Teknik şartnamede zorunlu kılınan malzeme türüyle eşleşmekte midir?
2. Ankapark’taki eğlence alanlarının ve gokart alanının üzerlerindeki çadırların kaplamalarında hangi türden malzeme kullanılmıştır? Kullanılan malzeme teknik şartnamede zorunlu kılınan malzeme türüyle eşleşmekte midir? 
3. Ankapark’a “Kedili Havuz” olarak anılan bir havuz inşa edilmiştir. Bu havuzun yapımında hangi türden yapı malzemesi kullanılmıştır? 
4. Kedili havuzun inşasının Türk Lirası cinsinden maliyeti nedir?
5. Sürekli tartışma konusu olan Ankapark’ın sorunlarına ilişkin hükümetin herhangi bir eylem planı bulunmakta mıdır? 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MELEK KOÇ 11. DÜZENLENEN KOCAELİ KİTAP FUARINDA
MELEK KOÇ 11. DÜZENLENEN KOCAELİ KİTAP FUARINDA
TÜRK VE DÜNYA BİRLİĞİ PARTİSİ EGE KURUCULARI BU GÜN TOPLANIYOR
TÜRK VE DÜNYA BİRLİĞİ PARTİSİ EGE KURUCULARI BU GÜN...