Reklam
Reklam
  • Reklam
HEZARFEN SPACE UZAYA ÇIKMA YOLUNDA İLK BÜYÜK ADIMINI ATTI
Reklam
Pamukkale Turizm

HEZARFEN SPACE UZAYA ÇIKMA YOLUNDA İLK BÜYÜK ADIMINI ATTI

2015 Yılından beri yaratıcı ve başarılı ekibi ve destekçileri ile birlikte uzay ve roket çalışmalarını hızla gerçekleştirmeyi sürdüren Hezarfen Space, her geçen gün daha da büyüyüp güçlenerek uzay ve havacılık alanına yeni bir nefes oluyor.

22 Ocak 2021 - 09:51 - Güncelleme: 23 Ocak 2021 - 13:31
Reklam

 

 

HEZARFEN SPACE’DEN UZAYA ÇIKMA YOLUNDA İLK ADIM!

 

       *** Hezarfen Space, 2021 yılının Ocak ayında Mergen V Mrus projesinin duyurusunu gerçekleştirerek ilk büyük çalışmasını ilan etti. Öncü programlara bağlı kalınarak tasarlamalar gerçekleştirilip böylece misyonun devam sağlanmış olurken aynı zamanda daha minimalist ve ekonomik bir yaklaşıma varılmış oldu. En büyük hedefi VERA programının kapsamında 3 bölümden oluşacak olan bir programa hizmet vermek olan Mergen V, Türkiye’de sivil platformun özelinde üretilmiş olan en güçlü ve büyük küp uydu sistemi olarak karşımıza geliyor. Bu platform VERA ve ondan daha da büyük sistemleri uzaya güvenle çıkarmayı amaç edinmiş ve aynı zamanda birçok yeniliği ve ilki bünyesinde toplamayı başarmıştır.

       *** Hezarfen Space ekibi, önümüzdeki süreçte Mergen V MRUS’un ilk motor test aşaması ile atmosfer altı uçuşlarını gerçekleştirmiş olarak büyük bir başarıya imza atmış olacak. İlerleyen süreç içerisinde yeni projeler tasarlamasını ve, ufkumuzu açacak farklı bakış açılarının sahibi olmamıza katkı koyacağına inancımız tamdır.

 

Reklam

        *** Sosyal medyada platformlarında da çok  etkin bir güce ulaşmış olan Hezarfen Space, uzay ve roket çalışmalarını Twitter, Youtube, Instagram, ve hezarfen.space internet adreslerinden kamuoyu ile duyuruyor.

 

Resmi İnternet Adres ve Platformları;  

 https://hezarfen.space

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC5RcoDnBVnfwovYJWZu_QtQ

İnstagram: https://www.instagram.com/hezarfenspace

Twitter: https://twitter.com/hezarfenspace  

 

 

 Haber; Gülgün Bahit 

Kaynak: Gülgün Bahit

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ZEYTİN ÇEKİRDEĞİ YUTMANIN FAYDALARI NELER ?
ZEYTİN ÇEKİRDEĞİ YUTMANIN FAYDALARI NELER ?
BU KARIŞIMI HER GECE İÇ AYDA 12 KİLO VER
BU KARIŞIMI HER GECE İÇ AYDA 12 KİLO VER