Reklam
Işık; Türkiye’nin Derhal Nato’yu Acil Toplantıya...

Işık; Türkiye'nin Derhal Nato'yu Acil Toplantıya Çağırması Lazım

Büyük Türkiye Partisi Genel Başkanı Mehmet Işık Afrin Zeytin Dalı Harekatında terör örgütlerinin Mehmetçiğe karşı ABD nin vermiş olduğu modern ve güçlü silahları kullanması üzerine '' Hükümet derhal bir Nato ülkesi olan ABD nin Mehmetçiğe karşı kullanması için terör örgütlerine vermiş olduğu silahlar üzerine Nato'yu acil toplantıya çağırmalıdır '' dedi.

14 Şubat 2018 - 03:24 - Güncelleme: 14 Şubat 2018 - 18:29

 

 Büyük Türkiye Partisi Genel Başkanı Mehmet Işık Kibar İnternet Haber Gazetesi editörlerinden Meryem Aktaş'a vermiş olduğu demecinde son günlerdeki gündem konularında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Işık; '' Afrin Zeytin Dalı Harekatında hafta sonunda bir günde 11 Mehmetçiğin şehit ve bir o kadar da Gazimiz olmuştur. Afrin Harekatındaki bütün Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor ve yakınları ile milletimize başsağlığı diliyorum, Gazilerimize geçmiş olsun dileklerimle beraber acil şifalar diliyorum. 

Maalesef Afrin'de terör örgütlerine karşı düzenlenmiş olan bu önemli harekatta müttefiklerimiz görünenler, üzerlerine düşen görevi yerine getirmedikleri gibi, birde müttefikimiz ABD, bu terör örgütleri pkk, pyd ve ypg ye, Mehmetçiğe karşı kullanmaları için ağır silahlar veriyor, bu silahların nasıl kullanılacağı konusunda onlara eğitimler veriyor ve bu terör örgütlerine sözde müttefikimiz görünenlerin vermiş olduğu silahlar ile evlatlarımız şehit oluyor ve gazi oluyorlar. Müttefik görüntüsünde olan ABD nin bu terör örgütü desteği asla kabul edilemez. Türkiye'nin acil koduyla Nato'yu bu konuda toplantıya çağırıp ABD nin Nato düzeyinde dikkatinin çekilmesi lazım. ABD kendilerinin terör örgütü gördüğü bir yapıyı Türkiye desteklerse, silah verirse, ABD askerlerini bu terör örgütü bu silahlar ile öldürmüş olsa ABD Türkiye'nin bu terör örgütü desteğini, silah vermesini ve sonucunda ABD askerlerinin öldürülmesini içine sindirebilir mi. Bu örnekten yola çıkarak aynı durum ve gerçek halde ABD tarafından bu gün Türkiye'ye karşı yapılıyor ve Mehmetçik ABD nin terör örgütlerine vermiş olduğu silahlar ile Şehit ve Gazi oluyor. Müttefik görünen bir devletin bu yaptığı kabul edilemez ve dünyanın, Birleşmiş Milletlerin, Avrupa'nın, Nato'nun ABD ye karşı bu konuda tutum alması gerekir ve iktidarın bu yönde girişimlerini arttırması gerekir '' dedi.  

Işık Konuşmasının devamında iktidarın ve muhalefetin basına yapmış olduğu konuşmalarında üslup bozukluğuna değinerek; '' İktidar Partisi yöneticileri de, bazı muhalif partilerin yöneticileri de, hatta genel başkanlar düzeyinde siyasi üsluplarda nezaketsiziğin de üzerine çıkarak, siyaset dilini hakaret boyutlarına taşıyorlar. Bu durum toplumda büyük bir travmaya yol açıyor,  kırılmaya sebep oluyor ve taban nezdinde büyük bir kutuplaşma meydana geliyor. Bakınız Türkiye'nin haklı olduğu Afrin harekatında bile desteklediği partisi iktidarda olsa destekleyeceklerin bazılarının desteklemediklerini görüyoruz. Bunun sebebi hem iktidar hemde muhalefet partilerinin üsluplarından kaynaklanıyor, bizim ortak konularımızda bile ayrışma meydana geliyor. Bu ayrışma dışarıda Türkiyeyi ve çıkarlarını zor durumda bırakıyor. Ülke çıkarı bırakılmış bir kenara iktidar bu harekatta Mehmetçik bir başarılı olsa da ben de bir daha iktidara seçilsem, muhalefette şu iktidar Mehmetçik bir başarısız olsa da bu harekatta da ben de muhalafet partisi olarak bundan oy kazanıp iktidara gelsem sevdasında. Mehmetçiğin bu harekattaki başarısını veya başarısızlığını ülke çıkarı açısından değil, kendi siyasi kurumlarının çıkarı açısından bakıyor, konuşuyor, paylaşıyor ve değerlendiriyorlar. Gerek iktidarın, gerekse muhalefetin bu çürük politik anlayışları Türkiye'ye zarar veriyor.  

Devlet can derdinde, siyasiler can derdinde olan devlet üzerinden başarı veya başarısızlıkla iktidarı kapma peşinde, bu ülkeyi hangisi yönetirse yönetsin iktidara gelme mantıkları bozuk bir kere, bu mantıkla iktidara gelen ne yapacak, muhalefete düşen ne olmasını bekleyecek. Böyle siyaset yapılmaz '' dedi.  

Işık; '' Türkiye'nin siyaseti Afrin Zeytin Dalı Harekatında bir bütün olmalı ve görünmelidir. Bu dışarıya karşı Türkiye'nin çıkarlarını daha güçlü gösterir, Türkiye güney sınırı Suriye'deki terör örgütlerine karşı olan mücadelesini bir tek terörist kalmayıncaya kadar, ABD nin de terör örgütlerinin önünde kalkan olmaması konusunda gereğini yaparak ABD yi bu politikasından vazgeçirmesi gerekir '' diyerek sözlerini tamamladı. 

 

Editör; Meryem Aktaş  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MELEK KOÇ 11. DÜZENLENEN KOCAELİ KİTAP FUARINDA
MELEK KOÇ 11. DÜZENLENEN KOCAELİ KİTAP FUARINDA
SİNEMACI BİLAL AKSOY, EKİBİYLE BİRLİKTE YENİ BİR SİNEMA FİLMİNE BAŞLIYOR
SİNEMACI BİLAL AKSOY, EKİBİYLE BİRLİKTE YENİ BİR SİNEMA...