Lovelywholesale WW
Norton [CPS] WW
Reklam
Logitech Many Geos
PeersTV WW
Glasseslit WW
Kaspersky Many GEOs
Roselinlin WW
Tidebuy WW
  • Toyzz Shop TR
  • Reklam
  • Trainline WW
  • Whatwears WW
KEDİLER UYURKEN RÜYA GÖRÜR MÜ?
Reklam
Pamukkale Turizm
Redmagic WW

KEDİLER UYURKEN RÜYA GÖRÜR MÜ?

Hayvan ve pati severlerin en çok merak ettiği konularından bir tanesidir ‘’ acaba kedim - köpeğim rüya görüyor mu? ‘’ sorusu,…

01 Şubat 2021 - 14:49
Reklam
Holapick WW
TVC-mall WW
360TotalSecurity WW

 

 

 Hayvanlar rüya görür mü? Köpekler ve kediler rüya görür mü? Bu sevimli patilerin sahipleri yıllardır bu sorulara cevaplar arıyorlar.

 Hayvanlar rüya görür diyerek bizde haberimize başlayalım. Özellikle kedilerin ve köpeklerin uyurken rüya gördükleri konusunda hayvan bilimciler onaylamıştır bunu. Kedilerin uyurken ayaklarını oynattığı, zaman zaman uykularında iken sanki hareket ediyormuşlar görüntüsü verdikleri ve iç geçirmeleri, hatta uykularında söylenmeleri çok sık göstermiş oldukları davranışlar içerisinde yer alıyor. Kedilerin rüyalarında yer alan konularında en çok avcılıkları, yemek ve sinirlenmiş oldukları konularda olduğu öngörülüyor ve buna pek tabi ki annelikleri ile ilgili konularında girdiğini söyleyebiliriz. Örneğin başka kedilerin kendilerini sinirlendirmeleri, sahiplerinin oyun esnasında veya başka sebepler ile kendilerini kızdırmaları, kuşlar, tüketmiş oldukları yemekler, yavruları gibi konular kedilerin ve köpeklerin rüya konularının arasında yer alıyor.

 Yani kedilerde tıpkı insanların yaşamlarındaki konuların bilinçaltı duyumlarını uykularında rüya olarak gördükleri gibi, kendi dünya ve yaşamlarındaki konularını uykularında rüya olarak görebilmektedirler.

 Kediler ve köpekler konusunda söyleyebileceklerimize ilave olarak, köpeklerin eğitilmeye daha yatkın oluşları fakat kedilerin ise eğitimleri zor olmasına rağmen genetik alışkanlıkları ile insanlar ile daha yakın ortamlarda yaşabilmekte olduklarını söyleyelim. Her iki türde adlarını öğrenebilme özelliklerine sahipler ve kedilerin köpeklere nazaran hareket kabiliyetleri ve hareket fonksiyon ve yetenekleri daha fazla. Fakat köpekler tabi cinslerine göre farklılık gösterse de kedilere nazaran çok daha güçlü hayvanlar. Daha ağır pozisyon çizmekteler kedilere göre. Kediler ise köpeklere nazaran çok daha çevik hayvanlar arasında yer alıyor. Her iki hayvan türü de ev yemekleri ile beslenebildiği gibi, son yıllarda mama türü gıdalar tüketmeleri arttırmıştır. Dış ortamlarda her iki türde kendi çapında avcılık becerileri sergilemiş olsalar da, kediler atalarından gelen avcılık özelliklerini köpeklere nazaran çok daha fazla taşımaktadırlar. Her iki türde yavrularını, tıpkı büyük ataları gibi ağızlarında taşıma özelliğine sahipler.

Italojewerly WW
Tbdress WW

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Dresslily WW
IOScout WW
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BEŞİKTAŞ'TA BÜYÜK TRANSFER ÇALIŞMALARI
BEŞİKTAŞ'TA BÜYÜK TRANSFER ÇALIŞMALARI
AZERBAYCAN BAKÜ’DE DÜNYA ŞAMPİYONU OLAN AYŞE BEGÜM ONBAŞI MEMLEKETİ AKHİSAR’DA COŞKUYLA KARŞILANDI
AZERBAYCAN BAKÜ’DE DÜNYA ŞAMPİYONU OLAN AYŞE BEGÜM ONBAŞI...