KORONAVİRÜS ANCAK BANA BULAŞIRSA İNANIRIM

KORONAVİRÜS ANCAK BANA BULAŞIRSA İNANIRIM

Erzurum’da vatandaşın vermiş olduğu cevap inanılmaz. ‘’ Koronavirüse inanmıyorum, ancak bana bulaşırsa inanırım, ‘’ cevabı, toplumun hala bir kesiminin işin ciddiyetine sahip olmadığını açıkça göstermiş oluyor.

25 Temmuz 2020 - 20:07 - Güncelleme: 25 Temmuz 2020 - 23:34

Erzurum, koronavirüslü hasta sayısının 81 il içinde en fazla artan 7’nci il durumunda. Alınmış olan bütün tedbirlere rağmen, bazı vatandaşlar hala maske takmadığı ve bazılarının ise maskeleri koluna veya çenelerine taktığı, bazılarının ise elinde taşıdıkları görülüyor.  

“ Virüs bana veya aileme bulaşırsa ancak inanırım” diyen Fahrettin ÖZTÜRK; " Ben koronavirüsün bir proje olduğu inancındayım. Belirli güç odaklarının bir projesi bu. Bana inanın, " dedi. 

Bakan Koca, Türkiye'de koronavirüslü hasta sayısında artış olan illerden bir tanesinin de Erzurum olduğunu söyledi. Maske kullanmanın zorunlu kural olduğu şehirde, vatandaşların bir kısmı maalesef bu kurala uymuyor. Maske takmayan bazı vatandaşların polisi ya da basın mensuplarını görünce taktıkları gözlemlendi. Şehrin en merkezi yerlerinden birisi olan Cumhuriyet Caddesi'nde denetleme yapan polis ekipleri, maskesiz dolaşanları uyarıyor.

Maskeyi takmayıp elinde tutan Fahrettin ÖZTÜRK adlı vatandaş " Türkiye'de 1000 kişi ölüyor. Siz buna koronavirüs diyebilirsiniz. Dünyada belirli güçler var. O güçler kuyuya taş atar. Kuyuya atılan taşa herkes inanıyor.

Bir profesör çıkıyor diyor; Bir maskenin 2 - 3 saat bir dayanıklılık süresi var. Bir başkası ise bundan farklı şeyler söylüyor. Tutarlılık yok, biz hangisine inanalım, bu saçmalık. Bize maske dayanmaz ki o zaman. Fiyatı isterse 50 kuruş olsun. Ben hiç inanmadığım için benim bir sıkıntı olmuyor. Bu virüs bana ya da yakınlarıma bulaşırsa ben o zaman inanırım. Bulaşmadığı için inanmıyorum. Koronavirüsün dış güçlerin bir projesi olduğuna inanıyorum ben. Bulaşırsa göreceğiz, kaderde varsa yaşayacağız. İnanmadığım bir şeyi niye yapayım, niye maske takayım. Ceza da yazabilirler öderim, " dedi.  

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAKINIZ ARAP BASINI BORDO BERELİLERİ NASIL GÖRÜYOR
BAKINIZ ARAP BASINI BORDO BERELİLERİ NASIL GÖRÜYOR
AKAR, BAKÜ’DE ŞEHİTLİĞİ ZİYARET ETTİ
AKAR, BAKÜ’DE ŞEHİTLİĞİ ZİYARET ETTİ