KORONAVİRÜSLÜ SAYISINDA TÜRKİYE’DEN 20 KAT DAHA NÜFUSLU...

KORONAVİRÜSLÜ SAYISINDA TÜRKİYE'DEN 20 KAT DAHA NÜFUSLU ÇİN'İ GEÇTİK

Çok ürkütücü sonuçlar ile karşı karşıya maalesef Türkiye.

21 Nisan 2020 - 08:50 - Güncelleme: 21 Nisan 2020 - 09:21

 

 Türkiye toplam koronavirüslü sayısında maalesef Çin'i geçmiş durumda, hal böyle olunca alınan tedbirler ne oluyor sorusu akla geliyor vatandaşlarda ve nasıl böyle iddia edildiği gibi tedbir alınmasına rağmen Türkiyenin 20 - 25 katı daha fazla nüfusu olan Çin'in koronavirüslü sayısını Türkiye geçmiş oluyor sorusu ortalığı yakıp kavuruyor. Nitekim böyle olunca vatandaşlarda '' demek ki Sağlık Bakan'ın söylediği gibi hiç bir önlem, aslında vakti zamanında alınmamış ki, Çin'in koronavirüs sayısını hemde onlar bir örnekken vitrinde olmalarına rağmen Türkiye'de onlardan fazla koronavirüslü sayısı sonrasında oluşmuş oldu. '' diye tepki gösteriyorlar Sağlık Bakanına ve hükümete. 

Türkiyede toplam 670 bini geçen test yapıldı bu güne kadar ve toplam koronavirüslü 90 bini geçti, toplam vefat eden sayısı ise 2 bin kişiyi aştı. Toplam entübe sayısı bin vatandaşın üzerinde ve sevindirici tek haber toplam iyileşen sayısı 13 binin üzerinde, tabloda kesin ve resmi rakamlar ortadadır Nisan akşamı Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA'NIN açıklamış olduğu.

 Türkiye önümüzdeki çarğamba gecesi saat 24 ten 23 Nisan Perşembe günü başlamak üzere, cuma, cumartesi ve pazar gününü kapsayarn dört günlük bir sokağa çıkma yasağına hazırlanıyor. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UZAY KARANLIK BİR SÜPER SIVIDAN OLUŞUYOR
UZAY KARANLIK BİR SÜPER SIVIDAN OLUŞUYOR
AKÇAKOCA GELİNCİK BALIK AVI
AKÇAKOCA GELİNCİK BALIK AVI