Reklam
LATİN AMERİKALILAR TÜRK DİZİLERİNİ ÇOK BEĞENİYOR
Reklam
Pamukkale Turizm

LATİN AMERİKALILAR TÜRK DİZİLERİNİ ÇOK BEĞENİYOR

Latin Amerika’da Türk dizileri furyası aldı başını gidiyor. Bundan yıllar önce Güney Amerika’dan özellikle Brezilya ve Arjantin’den Türkiye’ye 5 – 10 yıl süren ve hafta içi her gün yayınlanan adlarına pembe diziler denen diziler gelirdi. Artık bu durum tam tersine döndü. Son yıllar içerisinde Latin Amerika’da Türk dizilerine büyük ilgi her geçen gün çoğaldı ve ayyuka çıktı. Bu dizilerden çok etkilenerek doğan çocuklarına Türkçe isim verenler bile var.

12 Ocak 2021 - 20:39

 

 

Dünyada 100’den fazla ülkede gösterime sunulan Türk dizilerinin en çok beğenilerek izlendiği yerlerden biriside Latin Amerika. Özellikle 2014 yılında Şili'de başlamış olan Türk dizileri furyası kısa sürede içerisinde bütün Güney Amerika’ya yayıldı. Latin Amerika’da bu gün Televizyon kanallarında 50’den fazla Türk dizisi gösterimde ve çokta beğenilerek büyük bir ilgiyle takip ediliyor.

Latin Amerikalılar artık doğan çocuklarına Türk dizilerindeki karakterlerin adlarını vermeye başladılar dersek abartmış olmayız, zira gerçektende öyle. ‘’ Binbir Gece ‘’ dizisindeki Onur ve Şehrazat popüler isimlerden. Paraguay’da son yıllarda nüfus idaresine kaydedilmiş olan adlardan bazıları, '' Onur Juan Jose '', '' Sherazade Verenice '', ‘’ Wilson Kemal '' ve '' Salvano Mustafa '', gibi gibi,…  

 Kolombiya kahvesi malum dünyaca ünlü. Peki Kolombiyalılar Türk kahvesini nasıl buluyorlar, izleyelim,…

 

 Kaynak; Dünyanın Hikayesi Youtube Kanalı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BARIŞ MANÇO KİMDİR
BARIŞ MANÇO KİMDİR
ADANA TANITIMI VE ADANA’DA GEZİLİP GÖRÜLECEK YERLER
ADANA TANITIMI VE ADANA’DA GEZİLİP GÖRÜLECEK YERLER