MEHMETÇİĞİ KAR, YAĞMUR, ÇAMUR, SOĞUK, SİS VE BETON İLE...

MEHMETÇİĞİ KAR, YAĞMUR, ÇAMUR, SOĞUK, SİS VE BETON İLE ÇELİKTE DURDURAMIYOR

TSK nın Kuzey Suriye Afrin'de terör örgütleri pkk, pyd, ypg ve işid terör örgütlerine karşı icra etmekte olduğu '' Zeytin Dalı Harekatında '' en stratejik noktalar arasında yer alan Burseya Dağı, terör örgütlerinin elinden alınarak zirvesine Türk Bayrağı dikildi.

29 Ocak 2018 - 01:39

 

  Amerkan ve Alman mühendislerinin çelik ve betondan kule kalelerinde savunma amaçlığı dikildiği Afrin coğrafyasının en yüksek noktası olan Burseya dağı konusunda otoriteler 1 yılda ele geçirilemez görüşlerinde bulunuyorlardı. Ancak Mehmetçik yağmur, çamur, kar, sis ve soğuktan oluşan hava koşullarına rağmen Burseya Dağını 1 hafta içinde terör örgütlerinin elinden alarak zirvesine Türk bayrağını dikti.  

 TSK bu gün öğleden sonra Mehmetçiğin ele geçirdiği bu stratejik noktanın alındı duyurusunu bir basın açıklamasıyla yaptı.  

 Burseya dağı Afrin bölgesinin 855 metre yüksekliği ile en yüksek noktası ve Halep ilinin sınırları içinde bulunuyor ve terör örgütleri Kilis'tende görülebilen bu dağdan Kilis'e roketler atıyordu.  

 Mehmetçiğin kararlılığı ile devam eden harekatta, en önemli stratejik noktalardan birisininde alınması ile Afrin şehrine biraz daha yaklaşılmış ve bu dağ aynı zamanda bir güvenlik, keşif, gözetleme ve müdahale noktası olarakta Mehmetçik tarafından terör örgütlerine karşı kullanılmış olacak. 

 Terör örgütü telsizlerinden panik halinde '' BURSEYA DÜŞTÜ '' haberleri yayıldı ve terör örgütü mensupları moral ve motivasyon olarak iyice endişeli bir döneme girdi.  

 Kilis sınırında Burseya dağına karşı toplanan Kilisliler Burseya dağının ele geçirilişini Türk bayraklarıyla ve sevinçle karşıladılar. 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKÇAKOCA GELİNCİK BALIK AVI
AKÇAKOCA GELİNCİK BALIK AVI
 ZAMAN DURUR MU?
ZAMAN DURUR MU?