MEHMETÇİKTEN SURİYE’DE TERÖR ÖRGÜTÜ YUVALARINA ANLAMLI...

MEHMETÇİKTEN SURİYE'DE TERÖR ÖRGÜTÜ YUVALARINA ANLAMLI HAREKAT

Mehmetçik, müttefiklerini defalarca Türkiye'nin terör örgütlerini donatmayın bana zarar veriyorlar uyarısına rağmen, dinlemeyince Suriye Afrin'de yer alan, pyd, ypg, kck, pkk ve işid'e harekat başlattı.

21 Ocak 2018 - 21:00 - Güncelleme: 21 Ocak 2018 - 21:27

 

 TSK dün akşam üstü saat 17:00 itibariyle 72 uçaktan oluşan ve dünyada en fazla 5 ülkenin yapabileceği bir hava harekatıyla '' Afrin Zeytin Dalı Harekatını '' başlattı ve 111 hedeften 108 ini etkisiz hale getirdi. Hava harekatı gece boyu devam etti ve bu gün saat 11:00 dan itibaren Öso ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin kara birlikleri Afrine girdi ve 5 kilometrelik bir alanı temizledi. TSK nın öngörülen ilerlemesi 30 kilometre olarak belirlendi. 

 Bu günkü harekatta, 45 uçakta görev alıp, 45 hedefi etkisiz hale getirdi. 

 Operasyona Rusya, ABD ve Fransa endişelerini vurguladı. Rusya bu harekata Türkiyeyi ABD nin pyd unsurlarına ağır silah vermesi sonucu zorladığını dile getirdi. ABD harekatın sınır bölgesi ile sınırlı kalması gerektiği uyarısında bulundu. Fransa BM yi konuda acil toplantıya çağırdı. 

Azerbaycan, Nato ve Almanya Türkiye'nin meşru müdafaa hakkını kullandığını açıkladı. 

 Genel Kurmay '' Afrin Zeytin Dalı Harekatının '' başladığını saat 17 de internet sitesinden yaptığı açıklama ile duyurdu. Bu gün, gün boyu, Genel Kurmay Başkanı Akar, Hataya giderek harekatı yakından takip etti. 

Harekatın 1 hafta içerisinde tamamlanacağı hızda olacağı öngörülüyor. 

Mehmetçiğin Afrin Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor, ... 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MEİS’TE NELER OLUYOR
MEİS’TE NELER OLUYOR
KOVİD-19 VAKA SAYILARI NEDEN ARTIYOR
KOVİD-19 VAKA SAYILARI NEDEN ARTIYOR