Militanlara Yasak Yemek Yedirdikleri İçin Öldürüldüler

Militanlara Yasak Yemek Yedirdikleri İçin Öldürüldüler

Demokratik Kongo Cumhuriyetinde, isyancı militanlara yedirmek yasak olan bir balık türü gıdaları yediren kadın ve üvey oğlu, militan grup tarafından öldürüldüler.

11 Ekim 2017 - 22:25

Demokratik Kongo Cumhuriyetinde, isyancı militanlara yasak olan bir balık türü gıdaları yedirmiş olan kadın, militan grup tarafından 40,000 insanın yaşadığı Luebo şehrinin meydanında, toplanan kalabalığın alkışları arasında önce tecavüz edilip, daha sonra kırbaçlanıp ve ardından kafası kesilerek öldürüldü.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, militan grubun kadına yemeği pişirme ve servis etmede yardımcısı olana üvey oğlununda aynı şekilde öldürüldüğünü ve bazı militanların da kurbanlarının kanlarını içtiklerini söylediler.
Yemek ve bazı balıkların satışının yasak olduğu şehirde, küçük bir restoranı olan kadın, restorana gelen bazı isyancılara balık, et ve şarap yedirmiş olduğu tespit edilince, grubun liderinin, kadının ve üvey oğlunun kuralları hiçe saydığını söyleyerek her ikisinin de ölüm emrini verdiği belirtildi.

Görgü tanıkları militanların kendilerine zorla idamları izlettirdiklerini ve buna karşı gelenleri de ölümle tehdit ettiklerini söylediler. Öldürüldükten sonra kadın ve üvey oğlunun cesetlerinin iki gün boyunca şehir meydanında kaldığını. Güvenlik görevlilerinin şehri militanlardan temizlemesinin ardından Kızıl haç görevlilerinin cesetleri bir mezarlığa götürüp gömdüğünü söylediler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALİYEV, PUTİN'LE GÖRÜŞTÜ
ALİYEV, PUTİN'LE GÖRÜŞTÜ
BAKINIZ ARAP BASINI BORDO BERELİLERİ NASIL GÖRÜYOR
BAKINIZ ARAP BASINI BORDO BERELİLERİ NASIL GÖRÜYOR