Musrafa Destici’den sert çıkış; Barzani pişman olacak

Musrafa Destici'den sert çıkış; Barzani pişman olacak

BBP Ankara İl Kongresi BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin de katılımıyla gerçekleşti. Kongrede Destici bir konuşma da yaptı. Destici'nin konuşması şöyle;

12 Ekim 2017 - 01:47

 

 Ankara il kongresinde konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Bugün on Muharrem. Ben öncelikle tüm İslam dünyasının on Muharrem’ini aşure gününü tebrik ederken, öbür taraftan da Kerbela şehitlerimizi başta Hazreti Hüseyin efendimizin olmak üzere tüm Kerbela şehitlerimizi de rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun, mekânları cennet olsun. Rabbim inşallah İslam coğrafyasında bugün neredeyse her noktasında kan ve gözyaşı var ama inşallah bir daha bize Kerbela benzeri hadiseleri yaşatmasın. İslam milleti ile İslam dünyasında bu acıların oluşmasına fırsat vermesin.” Dedi.
  “Barzani 25 Eylül'de bağımsızlık referandumunu Siyonist İsrail, Amerika ve batıya güvenerek yaptı.” Diyen Mustafa Destici, “Ama yaptığına inşallah pişman olacak. Bu hatasından bir an önce geri adım atmazsa kendisi de bedelini ağır ödeyecek. Ama oradaki masum Kürt kardeşlerimize de ödetecek. Biz masum olanı da masum olmayanı da hep ayırarak gittik. Hiç bir zaman toptancı zihniyet ile bakmadık. Bunda sonrada bakmayacağız. Irak ve Suriye'de Türkmen, Kürt, Arap bütün bu kardeşlerimizin kardeşçe, barış içerisinde, özgür bir şekilde, kendi kaynaklarını kendileri tüketerek, kendilerinin refahı için kullanarak yaşamalarını arzu ediyoruz.” Diye konuştu.
  Kerkük konusunda Irak merkezi yönetimiyle ortak karar alınması gerektiğini savunan Destici, şunları kaydetti: “Kerkük, peşmergeden en kısa sürede temizlenmelidir. Türkiye, Irak, o bölgedeki Türkmenler bir araya gelmeli ve hep birlikte peşmergeyi yani Barzani, Talabani ve PKK'da var orada, tüm bu unsurlar temizlenmelidir. Türkmenlere karşı 1920'lerde, 30'larda, 50'lerde, 80'de olduğu gibi bir katliama girişilirse, Türkmenlere karşı silahlı bir mücadele yapılırsa, bu sefer seyretmeyeceğiz ve Türkmen kardeşlerimizin yanında canımızla, kanımızla her şeyimizle olacağız. Tekrar bir Türkmen katliamına Allah'ın izniyle müsaade etmeyeceğiz.

  Destici, “PKK, PYD ve YPG’nin Suriye’nin Kuzeyinde 100 bin kişilik ordu kuracak şekilde, Türkiye’nin Suriye sınırının ve 100 kilometresini kontrol edecek kadar Amerika ile müttefik stratejik ortak olacak kadar bir seviyeye gelmesine maalesef 34 senedir Türkiye’yi yönetenler sebep oldular. Gün gelecek inşallah Allah’a (cc) ve bu millete hesap verecekler.” Şeklinde konuştu.
  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Türkiye Fırat Kalkanı Harekâtını gerçekleştirmemiş olsaydı belki de Suriye sınırımızın tamamı, Fırat'ın batısı da doğusu da PYD, YPG kontrol ediyor olacaktı. Lakin bu yeterli midir? Asla ve kata yeterli değildir. PKK'nın PYD ve YPG ya da SGD adıyla orada yapılanmasına müsaade edilmemeliydi. Biz geçmişte de söyledik. Fırat'ın batısı, doğusu fark etmez. Doğusunda da batısında da asla ve kat’a varlığına müsaade edilmemelidir. Bugün doğusunda taviz verirseniz yarın batısına da taviz verirsiniz uyarılarımızı yaptık.” İfadelerini kullandı.
  Barzani ve Talabani’ye güvenilmeyeceğini Büyük Birlik Partisi olarak geçmişte de ve bugünde, her zaman söylediklerini belirten BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Bunlarla iş tutmanın, yola çıkmanın doğru olmadığını ve bunları palazlandırmanın doğru olmadığını ve nihayetinde bunlar gün gelecek hainliklerini  yapacaklar diye biz defalarca hükümeti ve Türkiye yönetenleri uyardık. O zaman da bize siz barış istemiyorsunuz, siz terör sürsün istiyorsunuz, siz bundan siyaset yapıyorsunuz gibi bizi siyasi hayatımızda hiçbir dönem yapmayacağımız ucuzluk ve basitliklerle bizi itham ettiler. Ama geldiğimiz nokta da ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıktı.” Dedi.
  Mustafa Destici açıklamasınıa şöyle devam etti: “Türkiye'nin bir an önce uluslararası alanda Birleşmiş Milletler, Güvenlik Konseyi başta olmak üzere Suriye'nin kuzeyi ile ilgili her türlü bilgiyi terör unsurların oradaki varlıklarını, önlerine koyarak buranın temizlenmesi için süre tanıması lazım ve dünyadan Avrupa'dan ve batıdan diğer ülkelerde bir ses almasa da kendi başının çaresine bakması gerekir. Çünkü tehdit bize. Tehdit ABD’ye, Brüksel’e, Rusya’ya, Çin’e değil. Tehdit direk Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Müslümanlaradır.
Türkiye’nin dün ve bugün şehit haberleri ile tedirgin olduğunu belirten Destici, “Şehitlerimiz var. Bugün Ağrı'da dün Kuzey Irak'ta, Hakkâri’de. Gerçekten dayanılacak bir acı değil. Ancak ve ancak iman sahibi iseniz Müslüman’sanız, Allah'a inanmışsanız, teslim olmuşsanız ancak o zaman böyle bir acıya dayanabilirsiniz. Ancak evlatsanız babanızın şehit olduğuna, evladınızsa evladınızın şehit olduğuna, eşinizse eşinizin şehit olduğuna, yakınınızsa yakınınızın şehit olup cennetin en yüksek mevkiine yüce Allah’ın misafiri olarak gittiğine inanarak teselli buluyorsunuz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet ruhları şad olsun. Yaralı gazilerimize rabbim acil şifalar versin. Şuanda kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimizin, askerlerimizin, polislerimizin, korucularımızın Rabbim yar ve yardımcısı olsun. Her daim onları muzaffer eylesin.” Şeklinde konuştu.
  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: “Geçmiş dönemlerde 34 sene zarfı içerisinde terörle mücadelede büyük zafiyetlerin gösterildiği dönemler yaşandı. Ciddi anlamda mücadele edilen dönemlerde oldu. Ama maalesef bu sürekli olmadı.  Şuanda terörle mücadele de ciddi adımlar atılıyor. Çünkü artık bıçak kemiğe dayandı. Bunun ötesi yok. Ya yok edeceksiniz, ya yok edeceksiniz bunun başka yolu yok. Onun için şu anda terörün tüm unsurlarına karşı topyekûn bir mücadele verilmektedir. Büyük Birlik Partisi ve Alperenler olarak bu mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. İnşallah bu mücadele, bu azimle ve bu kararlılıkla sürdürüldüğünde bu terör belasından milletimiz devletimiz kurtulacaktır.” Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BERAT ZİNCİRİN PATRONU EKONOMİYİ DEĞERLENDİRDİ
BERAT ZİNCİRİN PATRONU EKONOMİYİ DEĞERLENDİRDİ
 KİBAR İLAN VER AL SAT MERKEZİ PLATFORMU AÇILDI
KİBAR İLAN VER AL SAT MERKEZİ PLATFORMU AÇILDI