Mustafa Destici BBP İstanbul İl Kongresinde konuştu; Şehit...

Mustafa Destici BBP İstanbul İl Kongresinde konuştu; Şehit veririz, vatanımızı böldürmeyiz

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici partisinin İstanbul İl Kongresinde yapmış olduğu konuşmada; '' Şehit veririz, canımızı veririz ama vatanımızı böldürmeyiz. '' Dedi.

12 Ekim 2017 - 01:55

BBP İstanbul İl Kongresi BBP Genel Başkanı Mustafa Desticinin katılımıyla da gerçekleştirilmiş oldu. 

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Muharrem ayının önemine vurgu yaparak '' On Muharrem bizim için büyük bir acıyı da hatırlatıyor. Şehitlerin efendisi Hz. Hüseyin efendimiz başta olmak üzere tüm kerbela şehitlerini rahmetle, hürmetle ve saygıyla anıyorum. Rabbim cennetinde onlarla bizleri buluştursun diyorum.'' dedi. 

  Terörle mücadele de şehitlerin olduğuna değinen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ''Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez'' sloganlarının salonda yankılanması üzerine bu sloganın Kuranda yeri olduğuna vurgu yaptı. Mustafa Destici  "Şehit veririz, canımızı feda ederiz ama vatanımızı böldürtmeyiz. Ezanımızı susturtmayız, Bayrağımızı indirtmeyiz. Şuan kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun. 34 senedir hain terör örgütü Pkk eylemleriyle kundakdaki bebeklerimizi bile şehit etmeye devam ediyor. Birkez daha buradan PKK terör örgütünü, siyasi uzantılarını ve arkasındaki emperyalist güçleri lanetliyorum." diye konuştu.

"Bu 34 yıl içersinde doğru işlerin yapıldığı dönemler de oldu." diyen Mustafa Destici, "Doğru işler yapıldığı zamanlar da oldu. Bebek katili Apo yakalanıp getirildiğinde Türk hakimlerinin verdiği karar uygulanıp, Apo asılsaydı bugün PKK diye birşey kalmazdı. Çözüm süreci adı altında terör örgütleriyle müzakere olmaz, ancak mücadele olur dediğimizde keşke bizi dinleselerdi de terör örgütleriyle masaya oturulup bu kadar meşrulaştırılmasaydı. Habur rezaletini keşke yaşamasaydık. Koridor açılıp peşmerge kılığındaki pkk'lılar aynel arap'a gönderilmeseydi. İşte bugün Pkk sınırımızın neredeyse 700 km'sini ABD ile birlikte kontrol eder bir pozisyona geldi. Biz pkk'yla mücadelede hep doğru öneri ve tespitleri yaptık. Şehit liderimiz Muhsin Başkanımızla birlikte hazırladığımız raporları Türkiye'yi yönetenlerle paylaştık. Geçmişten ders almamız lazım. Geçmişteki hataları nasıl söylediysek bugün de doğru yapılan işleri söylüyoruz. Bugün terörün tüm unsurlarıyla topyekün bir mücadele veriliyor. Bu mücadeleyi de sonuna kadar destekliyoruz.''  dedi. 

  Amerika'nın PKK'lılara vermiş olduğu askeri eğitim desteğini vurgulayan BBP Genel Başkanı  "Amerikalılar sözde PKK'nın PYD'nin YPG'nin oluşturduğu kantonların her birinde onar bin tane terörist yetiştiriyor. Bunlara her türlü silahı veriyorlar, ordu haline getiriyorlar. DAEŞ'e IŞİD'e karşı bunları kullanacaklarmış. Niye Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Mehmetçikle yapmıyorsun da PKK, PYD, YPG ile yapıyorsun? Çünkü PKK'nın, PYD'nin kurucu babası Amerika."  dedi. 

Amerika'nın desteklemiş olduğu Suriye'nin kuzeyindeki PKK/PYD varlığına müsade edilmemesi gerektiğini vurgulayan Mustafa Destici ''Bugün buna müsade edersek yarın çok daha ağır bedeller öderiz. Dün bu meseleleri çözmek daha az bedelle olurdu. Bugün daha fazla bedel ödeyeceğiz ama vatanımız ve milletimiz için öderiz. Bugün de gereğin yapmazsak yarın daha ağır bedeller öderiz. Amerika varmış, İsrail varmış... Bunların hiçbiri umrumuzda olmamalı ve oradaki PKK/PYD ne pahasına olursa olsun oradan temizlenmelidir." şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz hafta Irak'ın Kuzeyinde IKBY nin düzenlemiş olduğu korsan referandum konusunda açıklamalar yapan Mustafa Destici ''Bu referandumun yapılacağı aylar öncesinden açıklanmasına rağmen alınacak tedbirlerde geç kalındı. Gerek Türkiye gerekse diğer ğlkeler ve Irak merkezi hükümeti bu referandum öncesi atması gereken adımlardan geri durdu. Belki de Barzani'nin geri adım atacağı hissine kapıldılar. Fakat Barzani İSrail ve Amerika başta olmak üzere batıdan aldığı destekle bu sözde referandumu gerçekleştirdi. Biz Büyük Birlik Partisi olarak aylar öncesinden bu konuda en yüksek sesle tepkimizi ortaya koyduk. Miting düzenledik, eylem yaptık, basın toplantıları düzenledik ve hep bu konuya dikkat çektik. Bu konuda gerekli uyarı ve önlemleri yaptık. Bugün bunların bazıları gerçekleşti. Ancak bu önerilerimizin tamamı yapılmadan Barzaniyi bu attığı adımdan vazgeçiremezsiniz.'' şeklinde konuştu ve Türkiye'nin bu konuda sert adımlar atması gerektiğini ve Irak merkezi hükümeti ile birlikte Kerkük'ün peşmerge ve pkk'dan temizlenmesi gerektiğine işaret etti.

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ekonomide bir durgunluk ve gerginliğin olduğuna vurgulayarak ''Esnaf tedirgün, tüccar tedirgin, sanayici tedirgin... Ekonomiyi düzeltmek ve ekonomideki yanlışlara bir neşter vurmak gerekir. Ekonomideki sorunları zam yaparak değil üreterek tasarruf yaparak çözebiliriz. Siz ne kadar zam yaparsanız yapın zamlar hiçbir dönemde kalıcı çözüm olmamıştır.'' dedi. 

Diğer bir önemli meselenin de eğitim olduğunu açıklayan Destici ''Bir millet eğitim sorununu çözemezse diğer meselelerini çözemez. Kaliteli bir eğitim sistemi yoksa diğer alanlardaki problemleri de çözemez, kalkınamaz, büyüyemez ve bir refah toplumu haline dönüşemez. Eğitimde köklü bir değişim ve refoma ihtiyacımız var. Bakıyorsunuz çocuk eski sisteme göre sınava hazırlanıyor. Okul başlayıp aradan 15-20 gün geçiyor sonra biz bu sistemi değiştiriyoruz. Bu olmaz. Esasıda usulü de yanlış. Aynı şey üniversite sınavı için de geçerli. İlk başta YÖK Başkanı bu sene üniversite sınavında değişiklik yok dedi. Sonra bu sene öğrencilerimizi tek sınavla alacağız diye açıklama yaptılar. Bu yeni sistem bizim 34 sene önce girdiğimiz üniversiteye giriş sınavı. Madem 34 sene önceki sınav sistemine dönecektik neden şimdiye kadar bu sınavı kullandık. '' olarak konuşmasını tamamladı.

  Kongre sonunda İstanbul İl Başkanlığına tekrar Mustafa Mican İstanbul İl Başkanı seçildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BERAT ZİNCİRİN PATRONU EKONOMİYİ DEĞERLENDİRDİ
BERAT ZİNCİRİN PATRONU EKONOMİYİ DEĞERLENDİRDİ
 KİBAR İLAN VER AL SAT MERKEZİ PLATFORMU AÇILDI
KİBAR İLAN VER AL SAT MERKEZİ PLATFORMU AÇILDI