O KÖYDE TELEFONLAR ÇEKMEYİNCE KÖYLÜLER TEPELERE ÇIKIYOR

O KÖYDE TELEFONLAR ÇEKMEYİNCE KÖYLÜLER TEPELERE ÇIKIYOR

Aslında orası bir köy değil, bir mahalle ama köy, statüsü mahalle olarak geçiyor Erzurum ilimiz Büyükşehir statüsünde olmuş olduğu için.

29 Temmuz 2020 - 23:30

Erzurum Aşkale ilçesi Kapıkale Mahallesi sakinleri, cep telefonları çekmediği için şehirlerdeki yakınlarıyla bağlantı kurabilmek için dağ tepe şebeke avcılığı yapıyorlar. Mahalle sakinleri yakınlarıyla bağlantı kurabilmek için köyün yani mahallenin etrafındaki tepelere çıktıklarını hatta cep telefonlarını ağaçlara astıklarını belirtiyorlar. Mahalle sakinleri iletişim hakkımızı diğer vatandaşlarımız gibi bizimde bir an önce devletimiz karşılamalıdır diyorlar.

İlçe merkezine 83 km. mesafede olan 30 haneli ve 113 nüfuslu Kapıkale Mahallesi'nde şebeke sorunu yaşayan vatandaşlar, saatlerce şebeke gelmesini bekliyorlar.

Köy statüsünden mahalle statüsüne geçen yöre sakinleri sabit telefon kablolarının da hırsızlar tarafından sürekli çalındığı. Koronavirüsten okulların tatil olmasıyla evlerinden internet üzerinden derslerini çalışması gereken öğrencilerin bu konuda çok mağdur oldukları da belirtiliyor. Bu konuda imza ve dilekçede toplayıp GSM şirketlerine başvurduğunu söyleyen ahali, onlarında şu an için bir verici çalışması olmadığı cevabını verdiklerini söylüyorlar.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALİYEV, PUTİN'LE GÖRÜŞTÜ
ALİYEV, PUTİN'LE GÖRÜŞTÜ
BAKINIZ ARAP BASINI BORDO BERELİLERİ NASIL GÖRÜYOR
BAKINIZ ARAP BASINI BORDO BERELİLERİ NASIL GÖRÜYOR