O ÜLKE COVİD-19 U SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLE YENDİ

O ÜLKE COVİD-19 U SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLE YENDİ

Dünyada kovid-19 u yenen tek ülke bunu sokağa çıkma yasağı ile başardı ve zaferini ilan etti.

10 Nisan 2020 - 18:15 - Güncelleme: 10 Nisan 2020 - 18:35

 

Yeni Zelanda Koronavirüsünü yenerek Zaferini açıkladı. 

 Yeni Zelandanın kadın Başbakan Ardern, uygulanmış olan sokağa çıkma yasağının hastalığın bulaşım zincirini kırdığını açıkladı. Yeni Zelanda, hastalık ilk çıktığı Aralık 2019’da sınırlarını dünyaya kapatmıştı.

Başbakan Jacinda Ardern, ülkesinin koronavirüs salgınının üstesinden gelmeye çok yaklaştığını ve bir hafta sonrasında çok büyük bi aksiklikte olmazsa koyulmuş olan yasakların kaldırılacağını belirtti.

Başbakan, işverenlerin sosyal izolasyon kurallarının uygulanmasını temin etmeleri durumunda tekrar çalışanların işe dönmesinin önünün açılacağını duyurdu. 

YENİ ZELANDA’DA ÖLÜ SAYISI, SADECE BİR KİŞİ 

 Devletin uygulamış olduğu sokağa çıkma yasağının mevcut hastalığın bulaşım zincirini kırdığını belirten Ardern, dün son 24 saatte sadece 29 vaka tespit edildiğini, bunun son dört gündür süregelen günlük yeni vaka sayılarının üst üste düşüş göstermesi anlamına geldiğini açıkladı.

19 Aralık’ta dünyaya kendisini kapatarak izole eden Yeni Zelanda, 26 Mart’tan beri şu ana kadar  sokağa çıkma yasağı uyguluyor.   Hürriyetteki habere göre, Hasta sayısı net olarak 1239 kişi olduğu aktarıldı ve can kaybı ise sadece 1 kişi olarak belirtildi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1.FRAGMAN  - SEN ÇAL KAPIMI – 3. BÖLÜM
1.FRAGMAN - SEN ÇAL KAPIMI – 3. BÖLÜM
UZAY KARANLIK BİR SÜPER SIVIDAN OLUŞUYOR
UZAY KARANLIK BİR SÜPER SIVIDAN OLUŞUYOR