PASTIRMA FİYATLARI YÜKSELDİ

PASTIRMA FİYATLARI YÜKSELDİ

Kayseri'de, gurbetçiler gelmeye başladı. Gurbetçiler pastırma firmalarına akın ettiler. Pastırmacılık İlhan Aşıcıer, pastırma satışlarında yüzde 150 oranında bir artışın gerçekleşmiş olduğunu aktardı.

29 Temmuz 2020 - 20:25

Avrupa'dan gelen gurbetçiler, Kayseri'de şehrin geleneksel lezzeti pastırma almak için satış yerlerine akın etti. Kayseri'de pastırma satışları arttı. Pastırmacılık yapan İlhan Aşıcıer, " Gurbetçilerimiz ve iç turizm pastırma satışlarımızı olumlu yönde etkiledi. Gurbetçi vatandaşlarımızın Kayseri'ye gelişi satışlarımızı yükseltti. Pandemi döneminde tabi ki bizde çok zor zamanlar geçirdik. Normalleşmenin ardından gelen gurbetçilerimiz ile birlikte satışlarımız yükseldi, " dedi.

 Sektördeki artışın devam edeceğine inandıklarını ifade eden pastırma işletme sahibi Aşıcıer; " Sektörümüzde büyük bir rahatlama meydana geldi. Geçen yılı elbette yakalayamayız ama pandemi döneminden çıkıp, normalleşmeye geçiş ile böyle bir hareketlilik oldu. Ticaretimiz hareketlendi. Gurbetçilerin gelişi ile satışlarımızda yüzde 150 lik bir artış oldu. Böyle bir artışın olması bizleri epeyce sevindirdi. Hareketliliğimiz şimdilik artarakta devam ediyor, " şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKDENİZ’DE SULAR ISINIYOR
AKDENİZ’DE SULAR ISINIYOR
GALATASARAY’IN TRANSFER BOMBALARI
GALATASARAY’IN TRANSFER BOMBALARI