Lovelywholesale WW
Norton [CPS] WW
Reklam
Logitech Many Geos
PeersTV WW
Glasseslit WW
Kaspersky Many GEOs
Roselinlin WW
Tidebuy WW
  • Toyzz Shop TR
  • Reklam
  • Trainline WW
  • Whatwears WW
RUSYA’DAN SONRA ÇİN’DE KORONAVİRÜS AŞISINI BULDU
Reklam
Pamukkale Turizm
Redmagic WW

RUSYA’DAN SONRA ÇİN’DE KORONAVİRÜS AŞISINI BULDU

Rusya geçtiğimiz hafta içerisinde Koronavirüs aşı çalışmalarını tamamladıklarını ve üretime başlanacağını duyurmuştu. Çin'de bu hafta içerisinde Koronavirüs aşısını bulduklarını ve aşının onaylanarak ve patentinin alınarak seri üretimine başlanacağını duyurdu.

24 Ağustos 2020 - 09:20
Reklam
Holapick WW
TVC-mall WW
360TotalSecurity WW

Geçen hafta içerisinde Rusya'nın ilk aşıyı bulduklarını açıklamasından sonra bu kez de Çin CanSino Biyolojik Ürünler Enstitüsü ve Çin ordusunun birlikte yürütmüş oldukları çalışmaları sonucunda geliştirilmiş olan aşı onaydan geçti!

 Rusya’nın aşısına göre Çin’in bulmuş olduğu aşının etkisine daha çok güveniliyor zira Çin’in aşısının gelişiminde Çin ordusunun da payı mevcut. Ayrıca Çin’in çalışmaları kamuya daha açıktı ve aşının bu gelişim süreci konunun uzmanlarınca hep gözlendi. Rusya ise aşının çalışma gelişimini gizli bir şekilde yürüttü ve kamuyla bilgileri son ana kadar paylaşmadı. Çin ordusunun ciddiyet testini geçemeyen bir aşının gelişimini duyurmayacağı bilinci de göz önüne alınırsa, Çin patentli üretim Rus patentli üretime göre daha ciddi olarak uzmanlara göre görülüyor.  

Kovid-19 ile ilgili aşı çalışmaları dünyanın her yerinde hızlı bir şekilde sürüyor ancak hemen hemen hepsinden benzer haberler geliyor. En yakın seri üretim 2021 de başlanabilir şekliyle, fakat Rusya’nın ve özellikle aşı çalışmaları daha ciddi görülen Çin’in çalışmalarının tamamlanarak seri üretim aşamasına gelinmiş olması bu çalışmaları daha önemli kılıyor.

 Çin’in çalışmaları sonucu ortaya çıkmış olan Koronavirüs aşısı ile ilgili detaylar, ilk olarak hangi ülkelerde kullanılmaya başlanacağı ve aşının fiyatının ne kadar olacağını, birlikte izleyelim;

 

Kaynak; Tarık Bilen – Çin’de Bir Türk Youtube Kanalı,

Italojewerly WW
Tbdress WW

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Dresslily WW
IOScout WW
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BEŞİKTAŞ'TA BÜYÜK TRANSFER ÇALIŞMALARI
BEŞİKTAŞ'TA BÜYÜK TRANSFER ÇALIŞMALARI
TURKUAZ IŞIK PANDEMİ KISITLAMALARI KALKMASI SONRASI PROPAGANDA ÇALIŞMALARINI ARTTIRDI
TURKUAZ IŞIK PANDEMİ KISITLAMALARI KALKMASI SONRASI PROPAGANDA...