RUSYA’DAN SONRA ÇİN’DE KORONAVİRÜS AŞISINI BULDU

RUSYA’DAN SONRA ÇİN’DE KORONAVİRÜS AŞISINI BULDU

Rusya geçtiğimiz hafta içerisinde Koronavirüs aşı çalışmalarını tamamladıklarını ve üretime başlanacağını duyurmuştu. Çin'de bu hafta içerisinde Koronavirüs aşısını bulduklarını ve aşının onaylanarak ve patentinin alınarak seri üretimine başlanacağını duyurdu.

24 Ağustos 2020 - 09:20

Geçen hafta içerisinde Rusya'nın ilk aşıyı bulduklarını açıklamasından sonra bu kez de Çin CanSino Biyolojik Ürünler Enstitüsü ve Çin ordusunun birlikte yürütmüş oldukları çalışmaları sonucunda geliştirilmiş olan aşı onaydan geçti!

 Rusya’nın aşısına göre Çin’in bulmuş olduğu aşının etkisine daha çok güveniliyor zira Çin’in aşısının gelişiminde Çin ordusunun da payı mevcut. Ayrıca Çin’in çalışmaları kamuya daha açıktı ve aşının bu gelişim süreci konunun uzmanlarınca hep gözlendi. Rusya ise aşının çalışma gelişimini gizli bir şekilde yürüttü ve kamuyla bilgileri son ana kadar paylaşmadı. Çin ordusunun ciddiyet testini geçemeyen bir aşının gelişimini duyurmayacağı bilinci de göz önüne alınırsa, Çin patentli üretim Rus patentli üretime göre daha ciddi olarak uzmanlara göre görülüyor.  

Kovid-19 ile ilgili aşı çalışmaları dünyanın her yerinde hızlı bir şekilde sürüyor ancak hemen hemen hepsinden benzer haberler geliyor. En yakın seri üretim 2021 de başlanabilir şekliyle, fakat Rusya’nın ve özellikle aşı çalışmaları daha ciddi görülen Çin’in çalışmalarının tamamlanarak seri üretim aşamasına gelinmiş olması bu çalışmaları daha önemli kılıyor.

 Çin’in çalışmaları sonucu ortaya çıkmış olan Koronavirüs aşısı ile ilgili detaylar, ilk olarak hangi ülkelerde kullanılmaya başlanacağı ve aşının fiyatının ne kadar olacağını, birlikte izleyelim;

 

Kaynak; Tarık Bilen – Çin’de Bir Türk Youtube Kanalı,

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALİYEV'DEN YUNAN'A KARŞI TÜRKİYE'YE ŞARTSIZ KOŞULSUZ TAM DESTEK / TÜRKİYE'NİN DAİMA YANINDAYIZ
ALİYEV'DEN YUNAN'A KARŞI TÜRKİYE'YE ŞARTSIZ KOŞULSUZ TAM DESTEK...
CHP’Lİ YARKADAŞ ERKEN SEÇİM İÇİN TARİH VERDİ
CHP’Lİ YARKADAŞ ERKEN SEÇİM İÇİN TARİH VERDİ