SOKAKTAKİ VATANDAŞ DOĞALGAZ BULUNMASI KONUSUNDA NE DİYOR

SOKAKTAKİ VATANDAŞ DOĞALGAZ BULUNMASI KONUSUNDA NE DİYOR

Geçtiğimiz Cuma günü Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendi üslubunca ‘’ müjde ‘’yi verdi; Türkiye’nin Karadeniz’de 320 Milyar metreküp doğalgaz bulduğunu açıkladı.

23 Ağustos 2020 - 15:33

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, günlerdir tahmin edilen ve beklenen '’ müjde ‘'yi söyledi. Erdoğan açıklamasında; " Türk tarihinin en büyük doğalgaz keşfinin Karadeniz'de gerçekleştirilmiş olduğunu, " söyledi. Konuşmasında, 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi bulunduğunu vurgulayan Erdoğan; " Hedefimiz 2023 yılından itibaren Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmaktır, " açıklamasında bulundu. Bakan Dönmez’in açıklamasında; ‘’ Keşif alanında iki katmanın daha mevcudiyetini belirterek mevcut gazında kaliteli bir gaz olduğunu belirtti. Bakan Albayrak; " Artık cari fazlalığı ve döviz fazlalığını yaşayacağımız bir döneme giriyor, " ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nden bahse konu müjdesini duyurdu.

Erdoğan enerji ve enerji yataklarının devletlerin bağımsız hareketlerinde önemli olduğunu belirtip şöyle devam etti;  

 ‘’ Devletlerin hedefledikleri vizyonların hayata geçebilmesi enerji sektöründe istikrara bağlıdır. Dünyada son yüzyılda yaşanmış olan bütün karmaşalar, savaşlar hep enerji üzerinedir. ‘’ dedi.

 Erdoğan’ın bu ‘’ Karadeniz’de doğalgaz bulduk, müjde ‘’ açıklaması sokakta nasıl bir karşılık buldu? Vatandaş bu açıklamalar konusunda ne diyor? Doğalgaz’ın bulunması ile ilgili vatandaşın düşünceleri nelerdir?

 Hep birlikte öğrenelim;

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALİYEV'DEN YUNAN'A KARŞI TÜRKİYE'YE ŞARTSIZ KOŞULSUZ TAM DESTEK / TÜRKİYE'NİN DAİMA YANINDAYIZ
ALİYEV'DEN YUNAN'A KARŞI TÜRKİYE'YE ŞARTSIZ KOŞULSUZ TAM DESTEK...
İŞTE TÜRKİYE'DE İLLERİN KOVİD-19 DURUMU
İŞTE TÜRKİYE'DE İLLERİN KOVİD-19 DURUMU