Son Dakika - Meksika’da 7,1 Büyüklüğünde Deprem

Son Dakika - Meksika'da 7,1 Büyüklüğünde Deprem

İlk verilere göre 5 kişinin öldüğü duyuruldu. Haber detay ; Depremden yarım saat sonra gelen verilere göre ölü sayısı önce 42 ye, sonra 47 ye yükseldi. Ölü sayısının daha da artmasından endişeleniyor. Türkiye saatiyle saat 08:00 itibariyle ölü sayısı 160 a yükseldi. Depremden yaklaşık 10 saat sonrasında Türkiye saatiyle saat 10:00 civarlarında ölü sayısı 260 ı geçti.

19 Eylül 2017 - 23:26 - Güncelleme: 20 Eylül 2017 - 10:17

 

 Can kaybının çok daha fazla artabileceği duyuruldu. Dev gökdelenlerin yıkıldığı bilgileri geçiliyor. Deprem Başkent Meksiko City den de kuvvetli hissedildi. Depremin Meksikanın gündüz saatlerinde olması can kaybını asgari tutabileceği öngörüsünü geliştirdi.  

Türkiye saatiyle 23:15 te meydana gelen depremde ilk bilgilere göre önce 5, depremden 30 dakika ile 1 saat sonrasında 41 - 47 ye yükselmiş olan ölü sayısı, depremden yaklaşık 2 saat sonrasında Türkiye saatiyle 01:15 te 61 e yükseldi. Deprem anında büyük bir panik yaşandı. Çok sayıda bina yıkıldı, doğalgaz patlamaları meydana geldi. Deprem merkezi başkent meksiko city e 120 km mesafede puebla bölgesinin Rabosso kentinde ve yerin 52 km altında meydana geldi. Okyanus kıyısında küçük çaplı tsunamiler oluştu.  Enkaz altında çok kişinin bulunduğu endişeleri yaşanıyor

Uzmanlar depremden daha büyük ölçekli başka bir depremi tetiklemeyeceğini ama mevcut ölçekten daha küçük çaplı artçı depremlerin olacağının altını çizdiler. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALİYEV, PUTİN'LE GÖRÜŞTÜ
ALİYEV, PUTİN'LE GÖRÜŞTÜ
BAKINIZ ARAP BASINI BORDO BERELİLERİ NASIL GÖRÜYOR
BAKINIZ ARAP BASINI BORDO BERELİLERİ NASIL GÖRÜYOR