TOPLU TAŞIMAYA UYUMLU OLAN ALTERNATİF ULAŞIM ARAÇLARI KULLANIN

TOPLU TAŞIMAYA UYUMLU OLAN ALTERNATİF ULAŞIM ARAÇLARI KULLANIN

Özellikle büyük kentlerde olmak üzere, uzmanlar toplu taşımaya da uyumlu alternatif ulaşım araçlarını kullanmayı öneriyorlar. Peki nedir bu toplu taşımaya entegre olabilen toplu taşımaya uyumlu alternatif ulaşım araçları?

17 Ağustos 2020 - 15:04

 

 

Büyük kentlerde yaşayanların en büyük çilesi, hiç kuşkusuz trafik dersek abartmış olmayız. Gerçektende büyük kentlerde, özellikle işe gidiş ve dönüş saatlerinde iş yerinin servisleri de söz konusu değilse ve yoksa, insanlar işe gidip gelirken çok büyük zorlukları çekmekle birlikte aynı zamanda trafikte çokta zaman kaybı yaşayabilmekteler. İşte bu nedenle bu tür insanların bu güçlüklerini azaltma ve trafikte zaman kaybını daha aşağılara çekme adına alternatif ulaşım çareleri de pek tabi ki toplu taşımaya da uyumlu alternatifler olmak üzere kendilerine geliştirmek mecburiyetindeler.

 Hal böyle olunca başta İstanbul olmak üzere özellikle büyük kentlerde bu soruna çözüm olarak alternatif ulaşım araçları kulanı mı giderek daha da yaygın bir halde çoğalıyor. Bu alternatiflere örnekler vermek gerekirse bisikletler, e-scooter ( elektrikli kay-kaylar ) gibi araçlar günümüzde çok daha fazla olarak toplu taşımaya uyumlu olarak kullanılmış oluyor.  

Not; Görüntüdeki çekimlerin bir kısmı koronavirüs salgınının öncesinde çekilmiş görüntüler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İŞTE TÜRKİYE'DE İLLERİN KOVİD-19 DURUMU
İŞTE TÜRKİYE'DE İLLERİN KOVİD-19 DURUMU
CHP’Lİ YARKADAŞ ERKEN SEÇİM İÇİN TARİH VERDİ
CHP’Lİ YARKADAŞ ERKEN SEÇİM İÇİN TARİH VERDİ