Trabzon’da CHP li İlçe Başkanı, Ak Partili Vekile Hakaretten...

Trabzon'da CHP li İlçe Başkanı, Ak Partili Vekile Hakaretten Yargılandı

AK PARTİ Trabzon Milletvekili Salih Cora'ya hakaret ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan CHP Tonya İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz'in yargılanmasına Trabzon Tonya'da başlandı.

29 Eylül 2017 - 00:07 - Güncelleme: 29 Eylül 2017 - 00:43


Tonya Asliye Ceza Mahkemesi'nde gerçekleştirilen davaya, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora katılmazken avukatı Cengizhan Cora ise hazır bulundu. CHP Tonya İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz'in de yer aldığı duruşmayı, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Bartın Milletvekili Muhammet Rıza Yalçınkaya, Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu'da beraberinde katıldı.

CHP Tonya İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz yapmış olduğu savunmasında her hangi bir hakaret kastında olmadığını , "1 Nisan 2017'de 'Türkiye Nereye Gidiyor' adlı panelde konuşmacıydım. Panelin açılış konuşmasında siyasi eleştiri niteliğinde sözler söyledim. Karşı taraf referanduma belli bir süre kala tansiyonu artırmak için aracının arkasına 'Haçlılar bugün hayır diyorsa bizim kararımız evet' şeklinde pankart asmış ve tüm şehirde bu şekilde gezmiştir. Milletvekilinin ablası hakkında FETÖ soruşturması yürütülmektedir ve çocukları da Trabzon ilinde FETÖ okullarında okumuştur. Bunları söyledim. Hakaret etmedim" şeklinde belirtti.

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora'nın Avukatı Cengizhan Cora ise "İddianamede de açıkça vurgulandığı üzere sanık silahlı FETÖ örgütü mensubu olduğu şeklindeki açıklaması müvekkilimize yapılan bir isnattır. Müvekkilimizin milletvekili olması ve FETÖ ile ilişkilendirilmeye çalışılması onur kırıcıdır. Sanığın sözleri eleştiri şeklinde değildir, suçlamadır." beyanda bulundu. Duruşma ileri bir tarih olarak 8 Kasım tarihine ertelendi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BERAT ZİNCİRİN PATRONU EKONOMİYİ DEĞERLENDİRDİ
BERAT ZİNCİRİN PATRONU EKONOMİYİ DEĞERLENDİRDİ
 KİBAR İLAN VER AL SAT MERKEZİ PLATFORMU AÇILDI
KİBAR İLAN VER AL SAT MERKEZİ PLATFORMU AÇILDI