Lovelywholesale WW
Norton [CPS] WW
Reklam
Logitech Many Geos
PeersTV WW
Glasseslit WW
Kaspersky Many GEOs
Roselinlin WW
Tidebuy WW
  • Toyzz Shop TR
  • Reklam
  • Trainline WW
  • Whatwears WW
TÜRK VE DÜNYA BİRLİĞİ PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI...
Reklam
Pamukkale Turizm
Redmagic WW

TÜRK VE DÜNYA BİRLİĞİ PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CANBULAT KREDİ KARTI ÇETESİNİ POLİSE YAKALATTI

Özellikle İstanbul, Ankara, Kocaeli gibi büyük şehirlerde çok sayıda vatandaşımızın kredi kartı bilgilerini çalarak yapmış oldukları kredi kartı dolandırıcılıkları ile onları mağdur eden Kredi Kartı Çetesini Türk ve Dünya Birliği Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Canbulat polise yakalattı. Olay ile ilgili gelişmeler,…

18 Aralık 2020 - 22:05
Reklam
Holapick WW
TVC-mall WW
360TotalSecurity WW

 

 

Uzunca bir süredir İstanbul - Kocaeli – Ankara gibi büyük şehirlerde çok sayıda vatandaşımızın kredi kartı bilgilerini ele geçirip bunları kullanarak vatandaşlarımıza büyük zarar veren Kredi Kartı Dolandırıcıları Çetesinin düzenlenen operasyonlar ile 10 şüphelisi emniyet güçlerince gözaltına alındı. Suç örgütünün lideri olduğu iddia edilen ve aynı zamanda avukat olan A.D. ise henüz yakalanamadı. Dolandırıcılar Çetesi, Türk ve Dünya Birliği Partisi Spordan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdullah CANBULAT’A denk geldi.

Canbulat’ı da tıpkı diğer dolandırmış oldukları vatandaşlarımız gibi gözüne kestiren çete, ancak bu sefer sert kayaya denk geldi. Canbulat’a da aynı şekilde yaklaşan dolandırıcılar Canbulat’ın üstün dikkati ve ihbarı sonucu emniyetin konu ile ilgili tahkikat ve çalışma başlatması üzerine, vatandaşlarımızın kredi kartı bilgilerini kopyalayarak internet üzerinden alışveriş yapan şüphelileri belirledi.

 Olay ile ilgili İstanbul başta olmak üzere Ankara ve Kocaeli de çok sayıda gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda olay ile ilgili 10 şüpheli gözaltına alındı. Suç örgütünün lideri olduğu iddia iddiası ile avukat A.D. nin aranmasına ise devam ediliyor.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalar sonucunda çok sayıda cep telefonu, 8 adet dizüstü bilgisayar, 2 adet tablet ve çeşitli bilgisayarlara ait olan çok sayıda hard-disk ve çeşitli dijital malzemeler bulundu.

 Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulamaları gerçekleştirilen şüphelilerin, çok sayıda vatandaşımızın kredi kartı bilgilerini kopyalayıp, bunlar ile internetten alışveriş gerçekleştirdikleri tespit edildi.

Reklam
Edrawsoft WW

Ayrıca şüphelilerin, kimlik bilgilerini elde etmiş oldukları 3 bin vatandaşımızın adına kendileri kullanmak için cep telefonu hattı açtıkları ve bu telefon numaraları üzerinden internetteki sanal oyunlardan oyun kodu ve karakter satın aldıkları tespit edildi.

Emniyetteki işlemlerinden sonra Cumhuriyet Savcılığına ve Adliyeye  sevk edilmiş olan 10 şüpheliden 3'ü tutuklanırken, A.D'nin aranmasına devam edildiği öğrenildi.

Abdullah Canbulat’ın çok özel dikkati sonucu daha fazla vatandaşlarımızın mağdur olmaları önlemiş olduğu gibi, ayrıca Emniyet güçlerinin işlerini kolaylaştırmış olduğu için Canbulat Emniyet Genel müdürlüğünce tebrik edilerek, plaket ile ödüllendirildi.   

 

 

Italojewerly WW
Tbdress WW

YORUMLAR

  • 4 Yorum
Dresslily WW
IOScout WW
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BEŞİKTAŞ'TA BÜYÜK TRANSFER ÇALIŞMALARI
BEŞİKTAŞ'TA BÜYÜK TRANSFER ÇALIŞMALARI
TURKUAZ IŞIK PANDEMİ KISITLAMALARI KALKMASI SONRASI PROPAGANDA ÇALIŞMALARINI ARTTIRDI
TURKUAZ IŞIK PANDEMİ KISITLAMALARI KALKMASI SONRASI PROPAGANDA...