Türkiye Paraşüt Şampiyonası

Türkiye Paraşüt Şampiyonası

-Türk Hava Kurumunun Selçuk ilçesinde bulunan havaalanının genel görüntüsü -Paraşütçülerin uçağa binişleri ve uçaktan atlamaları -Dereceye giren paraşütcülere ödüllerinin verilmesi -THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan ile röportaj - Şampiyonada dereceye girenlere ödülleri verildi THK Genel... , 13 Eylül 2017 Çarşamba

13 Eylül 2017 - 19:02

-Türk Hava Kurumunun Selçuk ilçesinde bulunan havaalanının genel görüntüsü
-Paraşütçülerin uçağa binişleri ve uçaktan atlamaları
-Dereceye giren paraşütcülere ödüllerinin verilmesi
-THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan ile röportaj - Şampiyonada dereceye girenlere ödülleri verildi
THK Genel Başkanı Altılgan: "Son 15 yılın en yoğun katılımlı yarışması oldu"
İZMİR - Türk Hava Kurumu (THK) tarafından düzenlenen 45. Türkiye Paraşüt Şampiyonası'nda dereceye girenlere madalya ve kupaları verildi.

Türkiye'deki amatör paraşütçülerin dayanışma ve rekabet duygularını geliştirmek, Türk milli takım aday kadrosunu belirlemek ve uluslararası yarışmalara hazırlanmayı amaçlayan organizasyonun ödül töreni Selçuk ilçesindeki Havacılık Eğitim Merkezinde yapıldı.

THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan, 9 Eylül'de başlayan organizasyona 119 sporcunun katıldığını söyledi.

Yarışmanın, son 15 yılın en yoğun katılımıyla gerçekleştirildiğini hatırlatan Atılgan, şampiyonada "hedef" ve "formation skydiving" kategorilerinin yer aldığını anlattı.

Dereceye girenler arasından Avrupa ve dünyada yapılacak yarışmalara katılacak sporların da belirleneceğini hatırlatan Atılgan, şöyle devam etti:

"Paraşüt ve planör gibi aktiviteleri yoğun bir şekilde hızlandırmaya çalışıyoruz. İki senedir paraşüt altyapısındaki eksikleri tamamladık ve Selçuk'ta bu yarışmayı düzenledik. Bu organizasyonlar büyük masraflarla yapılan işlerdir. Türk Hava Kurumu bunları kadirşinas Türk milletinin yardımlarıyla karşılıyor. Milletimizin yaptığı yardımları bu aktivitelerde kullanıyoruz."

Atılgan bu yıl organizasyona uzun aradan sonra askeri paraşüt takımlarının da katıldığını dile getirdi.

-FAI heyeti inceleme yapmak üzere geliyor

Türkiye'nin 2020'de yapılacak Dünya Hava Olimpiyatları için aday olduğunu söyleyen Atılgan, dünyadaki ilk hava olimpiyatlarının 1997 yılında THK liderliğinde Türkiye'de yapıldığını, bunun da THK'nın büyüklüğünü gösterdiğini ifade etti.

Atılgan, Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) heyetinin Türkiye'deki altyapıyı incelemek üzere gelecek hafta Türkiye'de olacağını kaydederek, Eskişehir, İzmir, Antalya ve Ankara'daki tesislerin inceleneceğini sözlerine ekledi.

Dereceye girenler

Şampiyonada takım hedef atlayışında Türkkuşu takımı Türkiye birincisi oldu. İkinciliği Kaçak, üçüncülüğü Adam takımı elde etti.

Formation skydiving atlayışında birinciliği TSK Meteor A, ikinciliği Tulpar, üçüncülüğü TSK Meteor B takımları kazandı.

Ferdi hedef atlayışı erkeklerde Meriç Alural birinci, Beslan Babaoğlu ikinci, Özgür Kaynak üçüncü oldu.

Ferdi hedef atlayışı kadınlarda birinciliği Gülay Bayramoğlu, ikinciliği Merve Büyükkoca, üçünlüğü Banu Özdemir elde etti.

Tuna Atıcı Kupasında Beşiktaş bayan takımı birinci, Elnino takımı ikinci, 97 Foreva takımı üçüncü oldu.    Kaynak  ;  haberler.com  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞEHİTKAMİL İLÇE BAŞKANI DEVECİ MAZBATASINI ALDI
ŞEHİTKAMİL İLÇE BAŞKANI DEVECİ MAZBATASINI ALDI
BERAT ZİNCİRİN PATRONU EKONOMİYİ DEĞERLENDİRDİ
BERAT ZİNCİRİN PATRONU EKONOMİYİ DEĞERLENDİRDİ