Reklam
  • Reklam
Reklam
Pamukkale Turizm

SÜPERTÜRK ( TAMER KARADAĞLI, ARZU BALKAN ) – YERLİ KOMEDİ FİLMİ

Filmin Konusu;

 60’lı yılların sonlarına doğru, çok uzakta bir galakside bir gezegen yok olmaktadır. Bu gezegendeki bebeklerden 2 si özel bir kapsüle koyularak uzaya bırakılır ve dünyaya düşerler. Çocuklardan bir tanesi Amerika’ya, diğeri Türkiye’ye düşer.

Bu hikaye Türkiye’ye düşmüş olan kapsül ile sürer. Kapsül Küçükköy adlı kasabaya, çiftçilikle uğraşan çiftçi bir çiftin bahçesine düşer. Daha öncesinde 3 kez düşük yapmış olan çiftin hiç çocukları yoktur. Gökten inen bu çocuğu kendi çocukları gibi bakarlar ve büyütürler ve bu bilgiyi de herkesten saklı tutarlar. Bu gökten gelen, özel güçleri olan çok sevdikleri çocuklarının adını Ekber koyarlar. Çocuk bu özel güçleri ile uçabilir. Gözleriyle ışınlar ışıklar çıkarabilir. Nefesiyle istediği şeyi buzlayıp ve dondurabilir. Nesnelerin arkaistikametlerini görebilir. Çok uzaklardan gelen sesleri duyabilir.

Bu müthiş özellik ve yetenekleri öğrenirlerse Ekber’in ellerinden alınacağından korkan anne ile baba, yıllarca Ekber’i baskılayarak başkalarının yanında bu müthiş yeteneklerini kullanmasını engellerler. Zeynep, Ekber’in çocukluk aşkıdır ve İstanbul’dadır ve Zeynep’in de tek hayali bir gün memleketine, Küçükköy’e dönerek orada öğretmenlik yapmaktır. Sonunda Zeynep Küçükköy’e döner ve Ekber içinde artık yeni bir dönem başlar. Bu arada Zeynep’e ilgi duyan medya patronu Semih Cansöken, Zeynep’in İstanbul’a dönmesini istemektedir. Bunun olması için ikisinin ortak arkadaşları Alev’i Zeynep’i İstanbul’a dönmeye ikna etmesi için Küçükköy’e gönderir. Küçükköy’de bir dizi olay ve hadiseler meydana gelir ve Ekber’in herkesten farklı özellikleri afişe olur. Bu sonuçla artık dünya onun bu müthiş özelliklerini öğrenecektir.

 HD 

İyi seyirler, 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir