Reklam
Logitech Many Geos
PeersTV WW
Glasseslit WW
Kaspersky Many GEOs
Hoff
Pizza-allo
Domino's Pizza
 • Reklam
 • Trainline WW
Yazar Şair Harika Ufuk’tan Afrin Marşı
Reklam
Pamukkale Turizm

Yazar Şair Harika Ufuk'tan Afrin Marşı

Köşe Yazarımız Harika Ufuk, Afrin Marşı ile muhteşem bir esere daha imza attı.

29 Mart 2018 - 03:40
Reklam
Holapick WW

 

 

Yurt içinde, yurt dışında tanınmış şair, yazar ve eğitimci olan ve haber portalımızın değerli yazarı ve editörü Harika Ufuk, Afrin Zeytin Dalı Harekâtına sessiz kalmayarak, Afrin Marşı’nı yazarak Mehmetçiklerimize desteğini dile getirdi. Dinleyenlerin etkilendiği ve coşku ile söylemeye başladıkları bu marş, milletimizin dilinden düşmeyecek görünüyor.

Her zaman “İki devlet bir milletiz.” sloganıyla Azerbaycan'a da sevgisini dile getirmiş olan Şair Harika Ufuk, Azerbaycan milletvekili Ganire Paşayeva’nın da isteği ile “Karabağ” şiirini yazmıştı. 2014 Yılında bir şiir etkinliğine katılmak üzere başta Cemal Safi olmak üzere, bir grup şairle Ganire Paşayeva’nın davetlisi olarak gitmiş olduğu Azerbaycan’da “Can Azerbaycan” şiiriyle Azerbaycanlıların sevgisine mazhar olan Harika Ufuk. O tarihte Besteci Sevinç Tofiqqızı bu şiirini besteleyeceğini söylemiş. İki ülkenin sanatçılarının işbirliği vatan- millet sevgisi ile coşkulu, güzel esere dönüşmüştü. Afrin Marşı, Azerbaycanlı genç yorumcu Naile Deniz tarafından seslendirildi.

Ödüllere doymayan Adanalı Harika şair diye de adlandırılan köşe yazarımız: “ Şehit haberlerini duydukça çok acı çektim. Çok üzülüp, ağladım. Mehmetçiklerimize bol bol dua ettim. Elimden gelen de başka bir şey yoktu. Ben de şiirimi yazdım. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Hani nerede bu ülkenin şairleri? Nerede Afrin Marşı?’ sözlerini duymadan önce yazdığım marş o sırada Azerbaycan’ın ünlü bestecilerinden Sevinç Tofiqqızı tarafından yeni bestelenmişti. Klip aşamasındaydı. Afrin Marşını yazarak kahraman ordumuza ve asil Türk milletimize armağan ettim. Ne yaparsak yapalım şehitlerimizin bir damla kanının hakkını bile asla ödeyemeyeceğimiz ortadadır. Türk, barışçıldır. Zeytin Dalı Harekâtı da ezilen Suriye halkına barış getirmiştir. Türk askerinin gücü ve merhameti sınırsızdır. Allah, ordumuzu her daim muzaffer eylesin. Bütün şehitlerimize rahmetler diliyorum. ” dedi.

Biz de yazarımızı en içten duygularımızla candan tebrik ediyor ve Afrin Marşı vatanımıza, milletimize, devletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.

 

Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Vatandas
  2 yıl önce
  Komsu bir topragin isgal marsini yazarak atalariniza o*** sevginizi belirtmissiniz!bravo yani..
 • Kibar TAVASAV
  1 yıl önce
  o komşu ülkede terör örgütü yuva***mış buna dikkat edilmelidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1950 YILINDAN 2000 YILINA KIBRIS'IN ACI VE GERÇEK TARİHİ ( RUMLARIN KIBRIS'TA YAPTIĞI TÜRK SOYKIRIMI )
1950 YILINDAN 2000 YILINA KIBRIS'IN ACI VE GERÇEK TARİHİ (...
NİHAT KAHVECİ’NİN EFSANE MİLLİ TAKIM KALECİMİZ RÜŞTÜ REÇBER RÖPORTAJI
NİHAT KAHVECİ’NİN EFSANE MİLLİ TAKIM KALECİMİZ RÜŞTÜ...