Lovelywholesale WW
Norton [CPS] WW
Reklam
Logitech Many Geos
PeersTV WW
Glasseslit WW
Kaspersky Many GEOs
Roselinlin WW
Tidebuy WW
  • Toyzz Shop TR
  • Reklam
  • Trainline WW
  • Whatwears WW
CORONAVİRÜS BİR DERS NİTELİĞİ TAŞIYOR
Reklam
Pamukkale Turizm
İsmet SAYAR - YAŞADIKÇA

İsmet SAYAR - YAŞADIKÇA

CORONAVİRÜS BİR DERS NİTELİĞİ TAŞIYOR

08 Nisan 2020 - 09:21
Часы Молния Many GEOs
Reklam
Reklam
Sunsky-online WW
Reklam

 

 Hastalıklarda vücudumuzu hasta ( enfekte ) eden bakteri ve virüslerle meydan savaşını vücudumuz aslında kendi kendine otomatikman kendisi gerçekleştirir.

Biz bizim için gerçekleştirilmiş olan bu savaşı kazanabiliriz de ve kaybedebiliriz de. Büyük çoğunluğu da nitekim vücudumuzun kazanması ile sonuçlanmış olur ve normal yaşamımız sürer gider böyle. Biz bunu fark etmeyiz bile...

Vücudumuza giren zararlı bakteriler ve virüslerle milyonlarca yıldır vücudumuz karşılaşmış olduğundan, bize hissettirmeden otomatik çalışan sistemimiz genelde onları tanır ve nasıl yok edeceğini de iyi bilir ve eder de.

Sıkıntı ise tanımadıkları veya iyiymiş gibi görünüp ve öyle algılayarak, girişine ve yayılışına izin verilenler, kötülüğe başlayarak yaşatır.

Nasıl bir devletin ordularının morali yüksekse, askerleri daha canla başla savaşırsa, ... İnanan bir insan için dua da aynen öyledir❗ Buna yanılmıyorsam; plasebo etkisi deniliyor.

Hiçbir dua hiçbir hastalığı iyileştirmez. Ama inanan insanların moralini yükselterek daha güçlü savaşmasını sağlamış olur, yani moral motivasyon...

Hastalıklarla savaşta Tıp bilimi izlenmesi gereken tek ve en doğru yoldur. Dualar çözüm değildir! Çözüm olsaydı; Kabe ve camiler ibadete kapatılmamış olurdu.

Bizim coronavirüsünden almamız gereken en büyük ders; sağlıklı yaşamak, sağlıklı bir toplum olmak istiyorsak, bilim ve teknolojiye çok daha fazla önem vermemiz gerektiğini bu mevzuda net bir şekilde görmüş olmamızdır ...

Din eğer çözüm olsaydı, camilerimiz cuma namazları da dahil ibadete kapanmamış olurdu! Bunu bizlere, milletimize kavratabilmişse bu illet, Covid-19 virüsü İslam dünyasına çok güzel bir hizmeti gerçekleştirmiş olacaktır sonucunda üzüntü, sıkıntı ve endişe verici bir müsibet olarak ve biz insanoğlu genelde müsibetleri daha ders alıcı unsur olarak görüyor ve kabul ediyoruz!

Aviasales Europe (ex JetRadar)
Cigabuy WW

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Bellewholesale WW

Son Yazılar