ATATÜRK'ÜN POLİTİKALARI VE SÖZLERİNİ ANLAMLARININ DIŞINDA...
Kibar TAVASAV - HABERE SES

Kibar TAVASAV - HABERE SES

  • Google Plus
  • Youtube
  • LinkedIn

ATATÜRK'ÜN POLİTİKALARI VE SÖZLERİNİ ANLAMLARININ DIŞINDA ÇARPITAN ZEVATLARA

29 Haziran 2020 - 01:56 - Güncelleme: 29 Haziran 2020 - 02:50

 

 

Maalesef bu gün, çeşitli nedenler ile Atatürk'ün politika ve sözleri çok çarpıtılıyor. Olmadık anlam ve manalara çekiliyor ve yükleniyor. 

 Atatürk bir Türk milliyetçisi idi. Dünyada kırk çeşit Türk milliyetçiliği yok, bir çeşit Türk milliyetçiliği var. Milliyetçilik, hele de Türk milliyetçiliği deyince başkalarını zevk için gırtlaklayan bir sapıklık ordusu düşünen manyak zekalılar varsa, işte bu nedenle böyle bir ad kullanmayalım gibisine, o düşüncede o aptalları bağlar. Milliyetçiliğin, hele hele Türk milliyetçiliğinin anlamı bu değil, hiç kimse Türk milliyetçiliğini kendi sapık kafasındaki düşüncelerle karalamasın ve o sapık fikirle de kendisini doldurup Türk milliyetçiliğinin karşısında cephe tutmasın, bu doğru bir Türk milliyetçiliği tanımı değildir. Doğru Türk milliyetçiliği tanımı Bilge Kağan’ın yasalarında mevcuttur. İşte Atatürk’te tam da bu milliyetçidir. Keza Atatürk’ün şu sözü tamda anlatıyor mevzuyu aslında milliyetçiliği üzerine. ‘’ Biz hiç kimsenin düşmanı değiliz, biz insanlığa düşman olanların düşmanıyız. Biz bize saygı ve sevgi besleyen her millete hürmet ederiz. ‘’

 Kimisi de sapıtmış, ben diyor Atatürk milliyetçisiyim, tamam da Atatürk milliyetçiliği diye Atatürk’ün yaptığı bir kavram yok. Atatürk milliyetçiliği diye bir kavram olamaz. Türk milliyetçiliği başka, Atatürk milliyetçiliği başka şeylermiş gibi gösteremezsiniz. Türk milliyetçiliği ne ise işte Atatürk’te oydu ve o bir Türk milliyetçisi idi. Bunu farklı boyutlarda ele almanız mümkün değil. Türk milliyetçiliğini de etrafa külhanbeyliği taslayan olarak Türk milliyetçiliğinin yanında olarakta, karşısında olarakta yayamazsınız. Bu sizi iftiraya sürükler, bana bozuk emsallerden de örneklemeyin mevzuyu, öyle bişi kabul edilemez.  

 Bakınız Atatürk ne milliyetçisi imiş, kendi sözlerinden kendisi söylesin hepimize ve buyurunuz hepiniz de buna uyunuz.

 ‘’ Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim… ‘’ 

 Buyurunuz bundan tam olarak ne anlaşılır. Daha ne desin, aynı cümleyi Kibar TAVASAV olarak büyük bir onur ve gururla kurar ve söylerim.

‘’ Ne Mutlu Türküm Diyene! ‘’ demiş.

 Aynı cümleyi büyük bir gurur ve onurla söylerim. Biz yok o öyledir, yok şu böyledir, yok öyle dememiştir şöyle şöyle demiştir diye kıvırmayız.

 Bizim Türk olmamız, tıpkı Atatürk’ünde olduğu ve söylediği gibi Türk milliyetçisi olmamız bizi sevenlere, bize saygı gösterenlere, bize zarar vermeyenlere zarar vermek değildir. Atatürk’ün de, bizimde Türk milliyetçiliğimiz bu değil. Atatürk’ün de, bizimde Türk milliyetçiliği anlayışımız Bilge Kağan’ın yasalarında vurguladığı gibidir. Hak ve adalettir. Ha bu hak ve adalet terör işleyenleri savunan siyasileri savunmak ta değildir. Siyasetin içine terör ve terörist savunuculuğunun bulaşmasını biz kabul etmeyiz. Teröristin siyasetçi olarakta, insan olarakta savunulacak hiçbir tarafı yoktur. Ha adalet anlamıyla yargıda avukatlar var. Onların işi de doğru adaleti sağlamaktır. Yani terör işleyenleri sadece, doğru yargı sonucu oluşsun diye tek avukatlar savunabilir. Siyasiler değil. Siyasiler, terör işleyenlerin insanlara zarar vermesini ve vermesinin doğruluğunu mu, zarar vermelerinin masumiyetini mi savunacak. Avukatlar dediğim gibi sanık yaptı mı, yapmadı mı tabi ki doğru adalete ulaşma adına savunmasını gerçekleştirecekler. Bu konuda hiç sorun yoktur. Fakat siyasiler bunun neyini savunacak, siyasette terörün savunulacak hiç bir tarafı yoktur. İnsan olarakta yoktur. 

 Toplum temiz siyaset bekliyor. Siyasetin içinde terör savunuculuğu olursa toplum temiz siyasetin mevcutluğuna inanmaz o zaman.

 Atatürk’ün politikaları ve sözleri çarpıtılamayacak oranda açık ve ortadadır.

 ‘’ Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluğa dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur. Mustafa Kemal ATATÜRK ‘’

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar