BEN ÖSO'YA ÇAĞDIŞI KALMIŞ AKP VE CHP KAFASIYLA BAKMAM, BEN...
Kibar TAVASAV - HABERE SES

Kibar TAVASAV - HABERE SES

  • Google Plus
  • Youtube
  • LinkedIn

BEN ÖSO'YA ÇAĞDIŞI KALMIŞ AKP VE CHP KAFASIYLA BAKMAM, BEN MEHMETÇİK AÇISINDAN BAKARIM

15 Şubat 2018 - 03:53 - Güncelleme: 15 Şubat 2018 - 04:32


 

Maalesef Türk siyasetine yön vermesi gereken 2 siyasi partide Afrin ve özellikle ÖSO konusuna tamamen kendi politikaları ve kendi ideolojileri yönünden bakıyor, üzüldüğüm nokta ise TSK açısından bakmıyorlar. 

Bu ülkede 30 yıldır bir Koruyuculuk sistemi var, Geçici Köy Korucusu diye başlayan. Bunun niye başladığını hepimiz biliyoruz, ki pkk terörü tehdidi üzerinden başladı. 30 Yıldan fazladır geçen süreçte,  elbette her meslekte olduğu gibi o meslekte de kötüler var ve vardır ve oldu vede olacaktır onlar Koruyucular içinde geçerlidir bu. Ancak bu koruyuculuk sistemi bir çok yerde bir çok Mehmetçiğin hayatını da kurtardı bu geçen süreçte. Onların varlığı ile gerçek hayatta olmamış kayıplar görülemiyor ve gerçekleşmemiş olduğu için bilinemiyor, ama bilen biliyor onların faydasını. Terör örgütü her fırsatta onları tehdit gördü ve koruyuculuk sisteminin kalkması gerektiğini savundu arazide kendi hakimiyetini kurabilmek için.  

Keza gelelim Afrin Zeytin Dalı Harekatına, ÖSO Mehmetçik ile beraber operasyonda, tıpkı koruyucular da olduğu gibi öncü kuvvet şekli ile harekatta görev almış oluyorlar. AKP ÖSO'yu Esad'a düşmanlığı ile dost kuvvet, CHP de ÖSO'yu Esad'a düşmanlığı ile bir düşman kuvvet şeklinde görüyor. Bu çağ dışı düşünceli 2 siyasi partininde bu düşünceleri beni zerre ilgilendirmiyor, onlar kendi düşüncelerinde boğuşsunlar, ben ÖSO'ya Mehmetçiğin can güvenliği yönüyle bakarım. Elbette yukarıda söylediğim gibi her meslekte ve koruyucular içinde de olduğu gibi, bunların içinde de yanlış kişiler vardır, ancak biz geneli konuşuyoruz, AKP ve CHP de sonuç itibariyle geneli üzerinden tepişiyorlar bu konuda zaten. 

Bana nedir, ÖSO'nun Esad'a düşmanlığından, o Suriye'nin iç politikası ve meselesi. Ancak Fırat Kalkanında ve Afrin'de ÖSO benim Mehmetçiğimin yanında mı, yoksa karşısında mı. Ben buna bakarım arkadaş. Yanımda olupta Mehmetçiğe yardımcı olana ben niye laf söyleyeyim şimdi, neden kötü göreyim. ÖSO olmasaydı belkide Fırat Kalkanında 72 değil 172 şehit olmuş ve gazilerimizde belki 2 katı olacaktı. Bu gün Afrin'de de belkide bu gün 50 şehit daha fazla ve bir o kadar gazimiz daha fazla olacaktı.

Ben ÖSO'ya bu açıdan ve bu gözle bakarım. Beni ilgilendiren budur. ÖSO'nun Esad düşmanlığı değil. Beni ÖSO konusunda ilgilendiren Türk analarının gözyaşlarının daha az akmasıdır. Ben ÖSOya gerçekçilikle ve gerçekçi bir gözle bu açıdan bakarım. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar