FIRSATÇILIK
Kibar TAVASAV - HABERE SES

Kibar TAVASAV - HABERE SES

  • Google Plus
  • Youtube
  • LinkedIn

FIRSATÇILIK

16 Temmuz 2020 - 12:12 - Güncelleme: 23 Temmuz 2020 - 22:15

Korona belası, uzun süredir ortalarda pek gözükmeyen ve yer altına inip el altından faaliyetlerini sürdüren Türk Ulusunun eski bir belalısının da tekrar yeryüzüne çıkmasını sağladı. Yani sözün kısası bi Fırsattan faydalanan bi Fırsatçı ortaya tekrar peydah oldu Fırsatçılık adı altında.

 FIRSATÇILIK! Epeydir görünmüyordu, eskiler iyi bilir, tanırlar, mutlaka karşı karşıya geldikleri olmuştur. Mutlaka zararını görmüşlerdir. O’da sömürü düzenlerinin tipik bir paydaşçısı, takımdaşıdır. Fırsat kollar ve buldu mu da ortaya mutlaka bi fırsatçının başrolüyle Fırsatçılık olarak bir yerden çıkar.

 İşte korona belası sömürü düzeninin bu santraforunu tekrar ortaya çıkardı. Gıdadan tutun, korona bela sürecinde ihtiyaç olan her üründe bu santraforun Türk Ulusunu sömürme faaliyet ve çalışmalarında bulunduğunu gördük. Maske, kolonya, dezenfektan, eldiven, koruyucu başlık ve koronaya karşı tedbir olabilecek ürün ve malzemelerde, fırsatçılıkta öyle bir şey vardır ki, almamazlık edilemiyor, alma düzende alınması gereken sürecin içinden geçiliyor, 3 e 5 e bakan yok, o esnadaki o gereklilik mutlaka giderilecek vaziyetinde olunduğu için, ilk zamanda karşı koyulma gibi bir direnişe girilemiyor. Zaten adı üstünde Fırsatçılıkta zaten bu ilk zaman için, karşı koyulamayacak bu esna için geçerli, ki adı Fırsatçılık olmuştur.

 Fırsatçılığa karşı bazen devlet otoritesi de yetersiz kalabiliyor. O Esnada hiç kimsede yok ne ise o Fırsat ürünü ve sadece Fırsatçılarda var olmuş oluyor. Müdahale edinceye kadar, o refleks gelişinceye kadar, Fırsatçılara oluşmuş Fırsat zaten yerine getirilmiş oluyor.

 Burada mesele şu, bu konuda yaptırım para cezasından çok, yaşantının kısıtlanmasına dönüştürülürse bu Fırsatçılık bi nebzede olsa mutlaka azalacaktır. Toplumsal refleksin de kısa sürede bu konuya el atması oldukça yerinde olacaktır.

 Fırsatçılar, Fırsat ortamını kollarlar Fırsatçılık yapmak için, bunu unutmayınız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar