Millilik ve Yerlilik Tartışmasında Son Nokta
Kibar TAVASAV - HABERE SES

Kibar TAVASAV - HABERE SES

  • Google Plus
  • Youtube
  • LinkedIn

Millilik ve Yerlilik Tartışmasında Son Nokta

12 Ocak 2018 - 10:26

 

Siyasette bir millilik, yerlilik tartışması gidiyor. Millilik ve yerlilik kavramları bu kadar ucuz ve ayağa düşecek şekilde siyasette kullanılması, ister istemez toplumda bir kutuplaşmaya neden oluyor. 

 İktidar partisinin 15 yıllık siyasi iktidarı sürecinde doğru ve yanlış politikalarında beslendiği yegane şey gerginlik ve kutuplaşma oluyor. Yanlış ve hatalı politikalarını ısrarla oluşturmaya çalıştığı kutuplaşma ile örtbas etme yöntemini tercih ediyor, sonrada yönetmiş olduğu ülkede milli birlik, toplumsal beraberlik ve barış konusunda olan sıkıntılardan şikayet ediyor. İyide bu sıkıntıların oluşmasına çanak tutan yöntemleri neden tercih ediyorsunuz öyle ise diye sorma gereğini duyuyorum. 

  İktidar partisinin siyasi rakiplerini, hep dış güdümlü, dışa hizmet eden, dışa çalışan gibi gösterme çalışması ve gayreti bu toplumsal kutuplaşmanın oluşmasının en büyük etkeni. Oysa siyasetin özü ve doğrusu, '' Ben bu ülkeyi, onlardan daha iyi, daha doğru, daha güzel yönetirim, devlete, vatana, millete daha iyi hizmet ederim, '' den başka bir şey değildir.  

 Bu siyasetin özü olan doğru siyasi anlayışı kaybetmiş ve rakiplerini, bir siyasi rakip değil, düşman dış kuvvet gibi gören ve gösteren siyaset ve siyasi kurumlar devlete, vatana ve millete zarar verirler. Bu anlayış 80 milyonu kucaklama anlayışı değil, bölme anlayışıdır. 

 Evet ben diğerlerinden daha iyi yönetirimi iddia et, bu son derece doğaldır, nasıl daha iyi yöneteceğini anlat, diğerlerinin nasıl yönetemeyeceğini belirt ancak siyasi rakiplerini büyük bir kitleye ve tabana düşman unsuru göstermek, bu yurdun insanı ve vatandaşı olan ve ben şu iktidardan daha iyi yönetirim iddiasında bulunanlara ve onlara oy verenlerine karşı düşmanlaştırmak oluyor bu yapılan, bir kardeş iktidara oy veriyorsa, öbür kardeşte muhalefet olan diğerlerinden birisine oy vermiş oluyor, kardeş kardeşi kutuplaştırmanın doğru olduğunu kim söyleyebilir.

 Velevki iddia ettiğin gibi ise, bu devletin Anayasası yok mu, yasaları yok mu, bu devleti kim yönetiyor, kim bu söylediği ve iddia ettiği konuda görevini yapmıyor ve ihmal ediyor öyle ise, iktidar partisi değil mi, bende diyorum ki ihmal etmeyin görevinizi ve bu konuda göreviniz ne ise yerine getiriniz o zaman söyleneceğinize. 

 Kısacası oy almak uğruna, ya popülist olmuş oluyorsunuz yada görevini yapmayan olmuş oluyorsunuz, görevini yapmamış olan, ihmal etmiş olan, ben milli ve yerliyim derse inandırıcı olur mu o zaman. Komik geliyor bana. Söyledikleriniz ile ben görevimi yapmıyorum, ihmal ediyorum, dış güçlere çalışan diye iddia ettiklerime hesap sormuyorum diyorsunuz aslında ve görevinizi yapmadığınızı, yerine getirmediğinizi, ihmal ettiğinizi 80 milyona kendiniz söylemiş oluyorsunuz. 

 Öyle ise hem görevini yapmayıp, ihmal edip, hemde ben milliyim, yerliyim bana oy ver demek olmuyor mu bu söylediğiniz. Bunu söylüyorsunuz aslında. Öyle ise 80 milyon siz görevinizi yapmıyorsanız, ihmal ediyorsanız, yapmayacaksanız, ihmal edecekseniz neden size oy versin. Sizin gibi sadece iddia edene ve görevini yapmayana, ihmal edene değil, gider sandıkta görevini yapacak olana, yapmak isteyene oyunu verir, sizcede doğrusu bu değil midir? Siz bile oyunuzu görevini yapmayana, ihmal edene, yerine getirmeyene değil, yapacak olana, ihmal etmeyene, yerine getirecek olana vermez misiniz bu devletin, bu milletin ve bu vatanın iyiliği ve çıkarı için, haksız mıyım ?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar