SURİYE'DE AMERİKA İLE SAVAŞIYORUZ
Kibar TAVASAV - HABERE SES

Kibar TAVASAV - HABERE SES

  • Google Plus
  • Youtube
  • LinkedIn

SURİYE'DE AMERİKA İLE SAVAŞIYORUZ

29 Ocak 2018 - 02:54 - Güncelleme: 29 Ocak 2018 - 03:18

 

 Adını pek telafuz etmiyoruz ama parantezin içine koyalım ( pkk, işid, ypg, pyd ve hatta + feto terör örgütleri ) = ( ABD ) , yani Türkiyenin aslında karşısında olan başkaları gözüküyor olsada gerçekte ABD ile savaşıyor. 

 Çünkü bağırıyorsunuz, çağırıyorsunuz, amuda kalkıyorsunuz, farları yakıyorsunuz, selektör yapıyorsunuz, sinyal veriyorsunuz, bayrak sallıyorsunuz, buna rağmen işin asıl muhatabı olan ABD, şu parantezin içindeki sonradan projesinden aforoz ettiği işid hariç, diğerlerine karşı tek bir kelime kullanmıyor, tam aksine birde savunuyor. 

 50 yıldan fazladır müttefiki olan Türkiye, yukarıda yazılı olan terör örgütleri ile bir savaşa girmiş, mücadele ediyor, mücadelesinde evladı Mehmetçiğe görev vermiş, 15 Temmuzda milletine görev vermiş, müttefik ABD adeta mahalle yanarken saçını tarayanlar gibi hareket ediyor.  

 Buradan şunu anlıyoruz ki, ABD, ben bu projenin başındayım, kendi projeme mi karşı hareket edeyim, sende beni anla diyor Türkiyeye. 

 Kısacası ABD, karşındakiler başkası görünüyor belki ama, asıl karşında ben varım diyor Türkiyeye.  

 Türkiye ABD ile bu savaşta şu anda önde, Türkiye bu savaşı kazanırsa ve kazanmaya çok yakın, dünyanın bütün mazlum milletlerine örnek olmuş olacak. 

 Peki ne lazım kazanması için, kesin bir kararlılık lazım, politika değişiklikleri ABD nin bu projesine yarar, benim mevcut iktidarda en büyük kuşkum budur. Mevcut iktidar 1 yıl gibi kısa bir süre içinde 180 dereceli vaziyette politika değiştirebiliyor. Bunun geçmişte çok örnekleri var. Oysa ABD ile olan bu mücadelede ciddi, ısrarlı ve kalıcı bir kararlılık gerekiyor ve lazımdır. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar