TÜRKİYE ABD NİN ÖNÜNE TERÖR ÖRGÜTLERİNİ DESTEKLEMESİNE...
Kibar TAVASAV - HABERE SES

Kibar TAVASAV - HABERE SES

  • Google Plus
  • Youtube
  • LinkedIn

TÜRKİYE ABD NİN ÖNÜNE TERÖR ÖRGÜTLERİNİ DESTEKLEMESİNE KARŞI NATO PAYDOSU KOYMAK ZORUNDADIR

12 Şubat 2018 - 00:29

 

 ABD nin bir müttefik olarak Türkiye'ye karşı pkk, pyd ve ypg terör örgütlerini desteklemesi, silah dahil her şeyi vermesi ve bu verdiklerinin TSK ya Mehmetçiğe karşı kullanılması kabul edilemez olduğu gibi, hukuk normlarını kabul etmiş bir devletin bunu yapmış olması kabul edilebilir bir şey değildir. 

 Türkiye her ne kadar bunu dialog ve diplomasi ile çözme iradesini gösteriyor olsa da ABD den ve ABD nin Suriye'de bulunan teşekküllerinden bu terör örgütü destekleme politikasının süreceği, Türkiye'nin buna alışması ve dahası kabul etmesi gerektiği, bu konuda yumuşaması gerektiği mesajları geliyor. ABD hala Türkiye'nin kaygılarını ve beka konusundaki sıkıntılarını anlayabilmiş değil.  

 Türkiye bu konuda ABD yi zorlaması ve terör örgütlerine desteğini kesmesi noktasında en büyük argümanını, Natoyu kullanmak zorunda. Türkiye ABD yi ya Natoyu tercih et, yada terör örgütlerini desteklemeyi tercih et noktasında bir tercihe zorlamak mecburiyetinde. Aksi halde ABD nin yolundan vazgeçeceği pek görülmüyor. ABD yi bu yoldan ancak kendi güvenliği tehlikeye girerse ki Natonun lav edilmesi demek, Natodan Natonun 2 inci büyük ordusu olan TSK nın çıkması hatta karşı güç tarafında yer alışı demek, ABD nin ulusal güvenliğini alt üst eder. ABD kamuoyu böyle bir şeyi kabul edemez. Natosuz bir ABD güvenlik tehditlerine karşı açık hale gelir. ABD nin kamuoyu ABD yi bu duruma düşürenleri af etmez. Suriye'de terör örgütlerini destekleyen ABD materyalleri de bunu biliyorlar ve bu riske giremezler. 

Türkiye ABD ye ya Natoyu yada terör örgütlerini desteklemeyi tercih et demek zorundadır. Türkiye bu şekilde ABD ye bu konudaki ciddiyetini de ve bu konuyu ne kadar önemsediğini de göstermiş olur.  

Bu şaka bir iş değil, müttefik görünen TSK ya Mehmetçiğe karşı kullanılması için silah veriyor, terör örgütlerinin yok edilmesi noktasında önlerinde pranga oluyor. 

Türkiye ABD ye ya göründüğün gibi ol, yada olduğun gibi görün demek mecburiyetindedir. 

Ya Nato, ya terör örgütleri, ABD buyursun bunlardan birisini seçsin, bu konuda en kısa çözüm yolu budur. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar