TÜRKİYE SURİYE'DE OLMALI MI?
Kibar TAVASAV - HABERE SES

Kibar TAVASAV - HABERE SES

  • Google Plus
  • Youtube
  • LinkedIn

TÜRKİYE SURİYE'DE OLMALI MI?

09 Mart 2020 - 00:36 - Güncelleme: 09 Mart 2020 - 01:02

 

 Tam 100 yıl sonra, 100 yıl önce sınırları cetvelle çizilmiş ve başlarına birer kukla sülale atanmış güney komşularımızdaki bu kukla soytarıların ülkelerini Atatürk gibi geliştirememesi, demokrasiye geçerimemeleri nezdinde, bizim de Atatürk'ten sonra onlara bu konularda yeterince yardımcı olamamamız üzerine 100 yıl sonra bu gün emperyalistler tekrar komşularımızda dizayna kalkıştılar. 

 Türkiye'de ne kadar olumsuzluk varsa, ne kadar sıkıntı ve sorun varsa maalesef bunun 3 te 2 sinin baş sorumlusu AKP, geri kalan 3 te 1 i de Atatürk'ten sonra AKP iktidara gelinceye kadar süreyi kapsar. 

 Sonuç itibariyle göründüğü gibi tekrar ortadoğu bir kere daha şekillendiriliyor, sınırları tekrar belirleniyor, yeni devletler, devletçikler kurgulanıyor. Hal bu vaziyette komşularında bölge coğrafyasının etnik yapısında kurulabilecek bir devlet, yarınlarda, gelecekte Türkiye'nin başına bela olur. Türkiye komşularının topraklarında emperyalistlere böyle bir devlet kurduramaz, böyle bir devletin kurulması halinde önümüzdeki 50 yıl içerisinde bu devletin dinamik toprak talebi politikası yarın 1 milyon bazında şehitlerin olmasına ve Türkiye'nin parçalanmasına sebep olur. Keza emperyalistler her yönden o kendilerinde yuları olan devletçiği beslerler, desteklerler ve Türkiye'nin başına bela ederler. Ki bunu biz komşularımızın bu kukla diktatörlerin de bile görmüştük, sanırım hatırlarsınız. 

 Peki Türkiye buna nasıl engel olabilir?  

 Türkiye muhtemel devlet kurulmak istenen bölgelerde Mehmetçiği orada tutarak böyle bir tehlikenin önüne geçmiş olacaktır. Tabi bu tehlikeli, şehitlerin olmasına açık, fakat bunun başka yolu da maalesef yok. Mehmetçiğin olduğu yerde Türkiyeyi parçalayacak bir devlet kurulamaz. Aşama buysa, olunan nokta bu durumdaysa, buna itiraz etmek değil, buna destek vermek gerekir Türkiye'nin geleceğini düşünerek. Bu konu Türkiye'nin milli bir politikasıdır yöneten partiye bakılmaksızın. Hangi siyasi parti bu gün iktidarda olursa olsun, süreç bu duruma gelmişse, Suriye'de Mehmetçiği bu tehlikeyi bertaraf etmek için tutmak zorundadır. Buna milli politika denir. 

 Mehmetçiğimizin her yerde, her şartta yanındayım. Başarılar diliyorum. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar