Reklam
Yeni Havalimanı İnşaatında Kaç İşçi Öldü

Yeni Havalimanı İnşaatında Kaç İşçi Öldü

Son günlerde iş kazalarında hayatını kaybeden işçi ölümleriyle ilgili ulusal basında gündemde olan ve kamu vicdanını rahatsız eden haberler ve tartışmalarla ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bir açıklama yaptı.

15 Şubat 2018 - 03:40 - Güncelleme: 15 Şubat 2018 - 03:48

 

 

Bakanlığın açıklamasına göre Yeni Havalimanı inşaatında; inşaatın başladığı 2015 yılı Mayıs ayından bugüne kadar iş kazası sebebiyle hayatını kaybeden toplam işçi sayısının 27 kişi olduğunu belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Yeni Havalimanı inşaatı ve iş kazasında hayatını kaybeden işçiler ilgili yaptığı açıklamada şöyle;

“ İGA Havalimanları İnşaatı Adi Ortaklığı Ticari İşletmesi ’” nin yürütmüş olduğu 3. Havalimanı İnşaatında, çalışmalara başlandığı Mayıs 2015 tarihinden itibaren Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine göre sağlık sorunları ve trafik kazası vakalarının da yer aldığı olaylarda 27 emekçi işçimiz hayatını kaybetmiştir.

İlgili projenin başladığı tarihten itibaren görevlendirilen Bakanlığımız İş Müfettişleri, 3,5 milyon metrekare büyüklüğünde ve 30 bini aşkın çalışan işçi bulunan inşaat sahasında denetim faaliyetlerini aralıksız devam ettirmektedir.” 

 

Editör; Meryem Aktaş  

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MELEK KOÇ 11. DÜZENLENEN KOCAELİ KİTAP FUARINDA
MELEK KOÇ 11. DÜZENLENEN KOCAELİ KİTAP FUARINDA
SİNEMACI BİLAL AKSOY, EKİBİYLE BİRLİKTE YENİ BİR SİNEMA FİLMİNE BAŞLIYOR
SİNEMACI BİLAL AKSOY, EKİBİYLE BİRLİKTE YENİ BİR SİNEMA...